Droga Krzyżowa 2017

Kwiecień 7, 2017 Published by 3 komentarze Tags:

Categorised in:

This post was written by Janusz Rumiński

3 komentarze

 • Anonim says:

  To teraz będzie taki zwyczaj, że rozważania dla trzynastu stacji będą nawiązywać do hasła Programu duszpasterskiego na dany rok, a V stacja będzie Drogą Przełomu z EDK?

 • Mariola says:

  Zwyczajem może nie będzie. Sposób zwrócenia uwagi na nowatorską formę przeżywania chrześcijaństwa jakim jest EDK, która po raz pierwszy zagościła w naszej parafii, jak widać słuszny, bo zauważony. Wszystkie rozważania ułożone przez Pana Jana były piękne i nawiązywały do hasła duszpasterskiego roku, za co mu dziękujemy. Krzyż Jezusowy jest jednak wartością transcendentną, a zatem wszystkie drogi prowadzące do Boga są słuszne.

  Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz pierwszy odbyła się w 2009 roku, a jej twórcą jest ksiądz Jacek Stryczek, znany m. in. ze Szlachetnej Paczki. Idea EDK polega na nocnej pieszej, długiej i ciężkiej wędrówce, która ma być namiastką ciężaru Męki naszego Pana. Podczas tej drogi można doświadczyć słabości ciała, lecz, jak mówią jej uczestnicy, duch na pewno będzie podbudowany. W tym roku po raz pierwszy EDK przeszła drogami naszej parafii, a jej uczestnikami było wielu parafian, każdy ze swoją intencją. Warto otwierać się na nowe środki ewangelizacji i je promować.

  Jak czytamy we wspomnianym tegorocznym rozważaniu do piątej stacji EDK… „Otwórz oczy na świat, którego do tej pory nie dostrzegałeś” Drogi Anonimie.

 • PARAFIANKA says:

  Droga Krzyżowa po wiosce Sulerzyż wpisała się już w piękną tradycję naszej parafii. Za co trzeba podziękować księdzu Proboszczowi Januszowi.Uczestniczę w niej od początku. Rozważania co roku są bardzo ładne, sięgające do głębi ludzkiego serca. Szczerze mówiąc to nie rozumiem tej kontrowersji dotyczącej V stacji. Dla mnie zwykłego uczestnika był to doskonały przykład, jakim ma być otwarcie oczu na świat ludzkich potrzeb. Zwłaszcza ludzi niepełnosprawnych i w podeszłym wieku, którzy w tym nowoczesnym świecie są niewygodni, nawet dla własnej rodziny. Często umierają w samotności, zapomniani. A przecież Pan Jezus św. Siostrze Faustynie powiedział , że to ” ich cierpienie utrzymuje ten świat w istnieniu”. Warto też przytoczyć i zapamiętać tu ludową mądrość, że: ” pycha z drogi spycha”. A EDK, która po raz pierwszy ruszyła z Ciechanowa do naszej parafii była wspaniałą inicjatywą łącząca nasz dekanat. Przeżycie duchowe niezapomniane, które w przyszłości trzeba koniecznie kontynuować.Bóg zapłać wszystkim organizatorom i uczestnikom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacje parafialne

 • Parafia Rzymskokatolicka
  pw. Św. Mikołaja w Sulerzyżu

  Sulerzyż 48, 06-452 Ościsłowo
  Tel. 236719076
  E-mail: proboszcz@sulerzyz.pl

 • Biuro Parafialne

  poniedziałek - sobota 1700 - 1745
  ( od kwietnia do września)

  poniedziałek - sobota 1600 - 1645
  ( od października do marca)

 • Numer konta bankowego:

  22 8230 0007 3000 9509 2000 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Porządek Mszy Świętych

 • W niedzielę i uroczystości

  W Sulerzyżu: godz. 900 i 1200
  W Chotumiu: godz. 1030

 • W dni powszednie

  Sulerzyż:
  godz. 1800 ( od kwietnia do września)
  godz. 1700 (od października do marca)

 • Spowiedź

  15 minut przed każdą Mszą świętą
  Pierwszy piątek miesiąca
  Adoracja i spowiedź od godz. 1700 do 1800
  Pierwsza sobota miesiąca
  Adoracja i różaniec od godz. 1700 do 1800
  Pierwsza niedziela miesiąca
  Adoracja po Mszy św. o godz. 1200

  Nabożeństwo do św. Anny w pierwszy wtorek miesiąca po Mszy św.
  Nabożeństwo do św. Mikołaja w pierwszą środę miesiąca po Mszy św.

Skrzynka kontaktowa

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (jeśli chcesz otrzymać odpowiedź)

Temat

Treść wiadomości

Wpisz kod z obrazka: captcha

pageview');