II Niedziela Adwentu 2016

Grudzień 3, 2016 Published by Leave your thoughts
 1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.
 2. Z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.
 3. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 4. Dzisiaj dzieci z naszej parafii otrzymają paczki po Mszy św. o godz. 9.00
 5. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje kerygmatyczne, które będą trwały do wtorku, zakończymy je odpustem ku czci św. Mikołaja patrona naszej parafii. Rekolekcje prowadzi ks. Rafał Winnicki z zespołem ewangelizacyjnym.
 6. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele w środy i soboty o godz. 17.00.
 7. W środę po Mszy św. nabożeństwo do św. Anny.
 8. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszym kościele godzinki o Niepokalanym Poczęciu o godz. 16.45 oraz  Msza Święta o godz. 17.00.
 9. W tym tygodniu na potrzeby parafii wpłynęła ofiara od p. Tomporowskich z Rydzewa 100zł. Za ofiarę Bóg zapłać
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia.

INTENCJE MSZALNE: 5 – 11 XII 2016 r.
Poniedziałek
godz. 9.15. + Wacława Malinowskiego ucz. pog.
godz. 10.30 + Edmunda i Stanisława Cieślak, Zofię i Antoniego Wierzchowskich
godz. 18.00 + Barbarę Kamińską ucz. pog. 
Wtorek
godz. 9.15  
godz. 10.30 + Jadwigę Maliszewską w r. ś.
godz. 12.30 O błogo. Boże dla KZR z Chotumia
godz. 18.00 + Krystynę Milewską ucz. pog 
Środa godz. 17.00
 + Rodziców Mariannę i Józefa i brata Jana Stępińskich 
Czwartek godz. 17.00
+ Eugeniusza i Mariannę Nadborskich.
Piątek godz. 17.00
+ Waldemara Zakowskiego ucz. pog.
Sobota
godz. 17.00 + Mariannę i Walentego Klonowskich.
godz. 17.30 + Rodziców Henrykę i Wacława Zmijewscy.
Niedziela
godz. 9.00 + Kazimierza i Stanisława Długoszewskich
godz. 10.30 + Wiesława Daszczyńskiego i Henryka Tarnowskiego.
godz. 12.00 W int Parafii

 

Tags: , ,

Categorised in:

This post was written by Janusz Rumiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacje parafialne

 • Parafia Rzymskokatolicka
  pw. Św. Mikołaja w Sulerzyżu

  Sulerzyż 48, 06-452 Ościsłowo
  Tel. 236719076
  E-mail: proboszcz@sulerzyz.pl

 • Biuro Parafialne

  poniedziałek - sobota 1700 - 1745
  ( od kwietnia do września)

  poniedziałek - sobota 1600 - 1645
  ( od października do marca)

 • Numer konta bankowego:

  22 8230 0007 3000 9509 2000 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Porządek Mszy Świętych

 • W niedzielę i uroczystości

  W Sulerzyżu: godz. 900 i 1200
  W Chotumiu: godz. 1030

 • W dni powszednie

  Sulerzyż:
  godz. 1800 ( od kwietnia do września)
  godz. 1700 (od października do marca)

 • Spowiedź

  15 minut przed każdą Mszą świętą
  Pierwszy piątek miesiąca
  Adoracja i spowiedź od godz. 1700 do 1800
  Pierwsza sobota miesiąca
  Adoracja i różaniec od godz. 1700 do 1800
  Pierwsza niedziela miesiąca
  Adoracja po Mszy św. o godz. 1200

  Nabożeństwo do św. Anny w pierwszy wtorek miesiąca po Mszy św.
  Nabożeństwo do św. Mikołaja w pierwszą środę miesiąca po Mszy św.

Skrzynka kontaktowa

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (jeśli chcesz otrzymać odpowiedź)

Temat

Treść wiadomości

Wpisz kod z obrazka: captcha

pageview');