Archiwa tagu: rekolekcje kerygmatyczne

Rekolekcje Kerygmatyczne 2016

REKOLEKCJE
KERYGMATYCZNE

4 – 6 grudnia 2016r.
Parafia św. Mikołaja w Sulerzyżu

DAJ SIĘ ODNALEŹĆ JEZUSOWI

Niedziela – „Bóg ukochał mnie jako grzesznika
9.00 – Msza św.
10.30 – Msza św. – Chotum
12.00 – Msza św.
16.00 – Medytacja o Bożej Miłości – nabożeństwo

Poniedziałek – „Zbawienie w Jezusie i moja odpowiedź”
9.15 – Msza św. Gimnazjum
10.30 – Msza św.
12.30 – Msza św. – Chotum
18.00 – Msza św.

Wtorek – „Duch Święty czyni z nas wspólnotę”
9.15 – Msza św. – Szkoła Podstawowa
10.30 – Msza św.
12.30 – Msza św. – Chotum
18.00 – Msza św.
Wyjazd do chorych we wtorek

POZWÓL SIĘ ODNALEŹĆ JEZUSOWI

Czytaj dalej

II Niedziela Adwentu 2016

  1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.
  2. Z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.
  3. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  4. Dzisiaj dzieci z naszej parafii otrzymają paczki po Mszy św. o godz. 9.00
  5. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje kerygmatyczne, które będą trwały do wtorku, zakończymy je odpustem ku czci św. Mikołaja patrona naszej parafii. Rekolekcje prowadzi ks. Rafał Winnicki z zespołem ewangelizacyjnym.
  6. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele w środy i soboty o godz. 17.00.
  7. W środę po Mszy św. nabożeństwo do św. Anny.
  8. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszym kościele godzinki o Niepokalanym Poczęciu o godz. 16.45 oraz  Msza Święta o godz. 17.00.
  9. W tym tygodniu na potrzeby parafii wpłynęła ofiara od p. Tomporowskich z Rydzewa 100zł. Za ofiarę Bóg zapłać
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia.

Czytaj dalej