Boże Narodzenie 2013

  1. „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Bogiem. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze współczesne serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy więc ten szczególny czas Bożego Nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność. Proszę też, abyście stali się jak aniołowie i zanieśli te życzenia wszystkim tym, którzy nie mogą lub też jest im trudno do naszej świątyni dzisiaj przyjść. Chciejmy dzielić się tą dobrą nowiną ze wszystkimi, z którymi się spotkamy.
  2. Jutro tradycyjnie drugi dzień Bożego Narodzenia, a zarazem święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w naszym kościele jak w niedzielę. Ofiary składane na tacę przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku.
  3. Przez cały tydzień trwa oktawa Bożego Narodzenia, co oznacza, że cały tydzień jest jakby przedłużonym dniem uroczystości Narodzenia Pańskiego. Obchód oktawy znosi również obowiązek piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  4. Dziękuję bardzo mieszkańcom Bud Rumockich za dekorację kościoła, choinki i za to, że tak byli zorganizowani. Prawie z każdej rodziny ktoś był przy dekoracji kościoła. Bóg zapłać.
  5. Wizytę duszpasterską, zwaną kolędą, rozpocznę od dnia 30 grudnia od godz. 9.00 wioskę Rutki Borki i Bronisze, a we wtorek Wólkę Rydzewską.
  6. Proszę bardzo dzieci, młodzież, dorosłych o przebranie się na orszak królewski na 6 stycznia na Święto Trzech Króli

Dodaj komentarz