Archiwa tagu: ogłoszenia

XII Niedziela Zwykła 2014

 1. Obchodzimy dziś 12. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą roku szkolnego. W najbliższy piątek, 27 czerwca, będziemy dziękować razem z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i wychowawcami oraz katechetami z naszej parafii za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w tym roku szkolnym. Msza św. o godz. 18.00. Spowiedź dzieci i młodzieży przez cały tydzień przed Mszą świętą.
 2. Dziś ks. Mieczysław Białowąż o godz. 12.00 obchodzi złoty jubileusz życzymy Mu Błogosławieństwa Bożego.
 3. Jutro obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 4. We wtorek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.
 5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów..
 6. W sobotę, 28 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni
 7. W przyszłą niedzielę, 29 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła. Tego dnia będą zbierany ofiary do puszek na potrzeby Ojca Świętego.
 8. Proszę mieszkańców Rumoki o troskę o kwiaty do kościoła.
 9. Jest nowa szata graficzna strony internetowej. Proszę odwiedzać. Za stronę dziękuję panu Marcinowi Rudnickiemu.
 10. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny i Małego Gościa Niedzielnego.

Czytaj dalej

Najświętszej Trójcy 2014

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach, że nie jest On samotnikiem, lecz jest jednością Osób. Niech ta prawda zabrzmi zarówno w naszych sercach, jak i rodzinach, sprawiając, że nasze relacje będą choć trochę odwzorowaniem tych, które panują pomiędzy Osobami Trójcy Przenajświętszej.
 2. W tym tygodniu, w czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Zachęcamy do udekorowania naszych okien, balkonów i domy, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Ale zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Msza św. o godz. 9.00 i  Msza św. główna, po której nastąpi procesja z Najświętszym Sakramentem będzie o godz.11.00. Ołtarze na Boże Ciało przygotują wiosek 1 ołtarz mieszkańcy Sulerzyża od lasu do drogi na Ościsłowo 2 ołtarz druga część wioski, 3 ołtarz Rydzewo od p. Tarnowski do p. Lewickich, 4 ołtarz pozostała część wioski.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 będzie przeżywał swój jubileusz 50 lecia kapłaństwa ks. Mieczysław Białowąż. Zapraszam wszystkich na tę uroczystość.
 4. Dziękuję państwu Sokołowskim z Jastrzębia Zdroju za ofiarowanie do kościoła w Chotumiu Róż Papieskich. Bóg zapłać.
 5. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

Czytaj dalej

fd69d058f8427da600ab0af316d79ec4

Zesłanie Ducha Świętego 2014

 1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego. Liturgia tego dnia ukazuje nam różnorodne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Podstawowym jest dar pokoju i jedności w naszych rodzinach oraz dar pojednania. Zwróćmy na to uwagę w naszych wzajemnych relacjach zarówno z domownikami, jak i z tymi, z którymi się spotykamy w pracy, w szkole czy w innych miejscach. Dzisiejsza uroczystość to także dzień narodzin Kościoła, wspólnoty wierzących, dla których czas, w którym żyją, jest czasem budowania relacji miłości z Bogiem i ludźmi. Pamiętajmy zatem w naszej modlitwie o tych, z którymi tę wspólnotę parafialną, diecezjalną, ale też uniwersalną tworzymy.
 2. Dziś w naszej parafii odpust w Chotumiu. Zapraszam wszystkich na sumę odpustową na godz. 12.00, którą odprawi i kazanie wygłosi ks. Jarosław Korniak. 
 3. Dziś po Mszy św. zbieramy do puszek na potrzebujących na Bałkanach.
 4. Jutro, w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Kościele w Polsce przypada święto Maryi Matki Kościoła. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy św. tego dnia, która będzie o godz. 18.00.
 5. Jutro o godz. 19.00 spotkanie rady gospodarczej i duszpasterskiej
 6. Również w tym tygodniu, w czwartek, 12 czerwca, po raz drugi w kalendarzu kościelnym będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ma być to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
 7. Wdzięczny Bogu za dar 25 lat kapłaństwa pragnę zaprosić wszystkich Zacnych Parafian i Miłych Gości na uroczystą Mszę świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona 15 czerwca o godz. 12.00 w Sulerzyżu. Po Mszy świętej zapraszam wszystkich na okolicznościowy piknik. 
 8. Nabożeństwo czerwcowe w Sulerzyżu o godz.18.00.
 9. Ołtarze na Boże Ciało przygotują wiosek 1 ołtarz mieszkańcy Sulerzyża od lasu do drogi na Ościsłowo 2 ołtarz druga część wioski, 3 ołtarz Rydzewo od p. Tarnowski do p. Lewickich, 4 ołtarz pozostała część wioski.
 10. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

Czytaj dalej

Wniebowstąpienie Pańskie 2014

 1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Prośmy o łaskę otwarcia serc naszych i naszych bliskich na przyjęcie tego daru i umiejętność właściwego wykorzystywania natchnień Ducha Świętego.
 2. Dziś w naszej ojczyźnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo. W naszych modlitwach nie zapominajmy również o dzieciach opuszczonych, zmuszanych do niewolniczej pracy, wykorzystywanych czy głodnych, którym nie jest dane szczęśliwe przeżywanie dzieciństwa. Niech i one staną się przedmiotem naszej troski nie tylko duchowej. Możemy je wspomagać na różne sposoby, dlatego zachęcam, aby się tym zainteresować i podjąć np. adopcję na odległość.
 3. Dziś również przypada 1. niedziela czerwca, w którą od kilku lat w naszym kraju jest obchodzony Dzień Dziękczynienia. Dziś zbieramy ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności.
 4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie zapomnijmy o uczestnictwie w nabożeństwach czerwcowych. Będzie ono odprawiona w naszym kościele codziennie o godz.18.00.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, w pierwszy piątek spowiedź od godz. 16.30 dla bierzmowanych i świadków.
 6. W sobotę o godz. 11.00  młodzież z naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania. Zapraszam
 7. W następną niedzielę Zesłanie Ducha Świętego w naszej parafii odpust w Chotumiu. Zapraszam wszystkich na sumę odpustową na godz. 12.00.
 8. Ołtarze na Boże Ciało przygotują wiosek 1 ołtarz mieszkańcy Sulerzyża od lasu do drogi na Ościsłowo 2 ołtarz druga część wioski, 3 ołtarz Rydzewo od p. Tarnowski do p. Lewickich, 4 ołtarz pozostała część wioski.
 9. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

Czytaj dalej

VI niedziela Wielkanocy 2014

 1. Wciąż trwamy radości paschalnej, przeżywając dziś 6. niedzielę Wielkanocy. Niech nie przestanie rozbrzmiewać w naszych sercach, myślach i rozmowach prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa, która jest podstawą naszej wiary. Przypomniała nam o tym również dzisiejsza liturgia.
 2. Dziś o godz. 12.00 dzieci klas IV odnawiają przyrzeczenia chrztu świętego. Dziękuję rodzicom za obrusy do kościoła jako za dar ołtarza. Dzieci będą miały biały tydzień.
 3. Jutro, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę na wieki. Msza św. w intencji wszystkich mam z naszej parafii zostanie odprawiona jutro o godz.18.00. Do udziału w niej zapraszamy serdecznie całe rodziny.
 4. W sobotę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie.
 5. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 6. W tym tygodniu została złożona ofiara anonimowa na potrzeby parafii 50zł. Za ofiarę Bóg zapłać.
 7. Dziękuję wszystkim, którzy w Chotumiu zalewali fundamenty pod nowe ogrodzenie i uporządkowali ścięte drzewo. Jeśli ktoś ma kamienie polne na ogrodzenie w Chotumiu to proszę się zgłosić.
 8. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

Czytaj dalej

V niedziela Wielkanocy 2014

 1. Liturgia 5. niedzieli Wielkanocy ukazuje nam ustanowienie pierwszych diakonów. Co z kolei ma nam przypominać, że każdy z nas jest powołany do służby drugiemu człowiekowi. Może warto by było sobie postawić pytanie, jak to konkretnie wygląda w naszym codziennym życiu.
 2. Dziś o godz. 12.00 Gminny Dzień Strażaka, poświęcenie sztandaru dla OSP Ościsłowo.
 3. Przypominam, że w miesiącu maju tradycyjnie odprawiamy nabożeństwa majowe, podczas których jest śpiewana Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich codziennie o godz.18.00.
 4. W sobotę, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi – jako Wspomożycielki wiernych. Tego dnia będziemy się modlili za Kościół w Chinach.
 5. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Bierzmowanie odbędzie się 7 czerwca o godz. 11.00.
 6. W sobotę o godz. 10.15 spowiedź dzieci i rodziców przed Odnowieniem chrztu świętego.
 7. W następną niedzielę o godz. 12.00 odbędzie się w naszej parafii Odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego.
 8. W związku z podpisaniem przez Parafię św. Mikołaja w Sulerzyżu w dniu 13.05.2014 umowy o przyznanie pomocy w ramach działania 413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa I Rozwój Wsi” objętego PROW na lata 2007-2013 z Samorządem Województwa Mazowieckiego na realizację zadania pn. „Umożliwienie mieszkańcom wsi kultywowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego przez odnowienie elewacji zabytkowej kaplicy w Chotumiu, wykonanie chodników i ogrodzenia wokół kościoła”, proszę wszystkich potencjalnych wykonawców, a także inspektora nadzoru do składania ofert na wykonanie zadania. Oferty proszę składać w Kancelarii Parafialnej do 20.10.2014 roku .  Zakres prac powinien być zgodny z przedmiarem robót, który można otrzymać w Kancelarii Parafialnej oraz jest wywieszony na parafialnej tablicy ogłoszeń.
 9. W tym tygodniu została złożona ofiara anonimowa na potrzeby parafii 200zł. Za ofiarę Bóg zapłać.
 10. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

Czytaj dalej

IV niedziela Wielkanocy 2014

 1. Dzisiejsza, 4. niedziela Wielkanocy, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza jest to dzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Nie bójmy się modlić o powołania do życia konsekrowanego, gdyż każda osoba poświęcona Bogu to wielki dar nie tylko dla rodziny, ale także dla wspólnoty parafialnej, z której dana osoba się wywodzi, i wreszcie dla całego Kościoła.
 2. We wtorek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską.
 3. W piątek, 16 maja, przypada święto patrona Polski, świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.
 4. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Bierzmowanie odbędzie się 7 czerwca o godz. 11.00.
 5. W sobotę o godz. 16.00 spotkanie rady gospodarczej i duszpasterskiej.
 6. Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie w naszym kościele o godz.18.00 Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo wspólnie z sąsiadami czy w gronie rodzinnym, przed kapliczką Matki Bożej czy też w domu przed Jej obrazem
 7. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

Czytaj dalej