Archiwa tagu: Boże Narodzenie

081

Boże Narodzenie 2014

 1. Światło nocy betlejemskiej niech opromienia życie Waszych Rodzin, a błogosławieństwo Bożej Dzieciny niech towarzyszy Wam i Waszym bliskim w święta i przez całe życie. Wam wszystkim tutaj obecnym i Waszym bliskim życzę owocnego udziału w łaskach przyniesionych przez Jezusa z nieba na ziemię.
 2. Dziękuję mieszkańcom Kanigówka za dekorację świąteczną kościoła w Sulerzyżu.
 3. Jutro – drugi dzień świąteczny – święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Ze względu na uroczysty charakter tego dnia w Polsce nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze Święte w naszym kościele jak w niedzielę.
 4. W sobotę – kolejny dzień oktawy Narodzenia Pańskiego, a zarazem wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
 5. W niedzielę – święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw – jak w inne niedziele. Składka na tacę na przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 6. Dziękuję p. Grochowskiej z Modełki, która złożyła ofiarę 100zł na remont kościoła w Chotumiu.

Czytaj dalej

Boże Narodzenie 2013

 1. „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Bogiem. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze współczesne serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy więc ten szczególny czas Bożego Nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność. Proszę też, abyście stali się jak aniołowie i zanieśli te życzenia wszystkim tym, którzy nie mogą lub też jest im trudno do naszej świątyni dzisiaj przyjść. Chciejmy dzielić się tą dobrą nowiną ze wszystkimi, z którymi się spotkamy.
 2. Jutro tradycyjnie drugi dzień Bożego Narodzenia, a zarazem święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w naszym kościele jak w niedzielę. Ofiary składane na tacę przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku.
 3. Przez cały tydzień trwa oktawa Bożego Narodzenia, co oznacza, że cały tydzień jest jakby przedłużonym dniem uroczystości Narodzenia Pańskiego. Obchód oktawy znosi również obowiązek piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 4. Dziękuję bardzo mieszkańcom Bud Rumockich za dekorację kościoła, choinki i za to, że tak byli zorganizowani. Prawie z każdej rodziny ktoś był przy dekoracji kościoła. Bóg zapłać.
 5. Wizytę duszpasterską, zwaną kolędą, rozpocznę od dnia 30 grudnia od godz. 9.00 wioskę Rutki Borki i Bronisze, a we wtorek Wólkę Rydzewską.
 6. Proszę bardzo dzieci, młodzież, dorosłych o przebranie się na orszak królewski na 6 stycznia na Święto Trzech Króli

Boże Narodzenie 2012

 1. „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Bogiem. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy więc szczególny czas Bożego Nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność.
 2. Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata w liturgiczne wspomnienia. W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego czcimy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Zaś w czwartek, 27 grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła i największego teologa wśród Ewangelistów. Janowy Prolog o Słowie, które stało się Ciałem, jest wyróżniającym się tekstem w bożonarodzeniowej liturgii słowa. A w piątek, 28 grudnia, wspominamy Świętych Młodzianków, męczenników. Niech ten dzień będzie okazją do gorliwszych modlitw w intencji poszanowania życia, zwłaszcza jeszcze nienarodzonego.
 3. W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego tradycyjnie składamy ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku. Gorąco polecam tę zbiórkę ofiarności Parafian.
 4. W przyszłą niedzielę, 30 grudnia, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 5. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na ogrzewanie kościoła.
 6. Dziękuję bardzo mieszkańcom Rydzewa za dekorację kościoła na Święta Bożego Narodzenia.
 7. Zaraz po Świętach od czwartku w naszej Parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragnę odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na spłatę kredytu. Jeszcze raz proszę wszystkie rodziny parafii tak jak w ostatnią niedzielę by w przyszłym roku kontynuować zbiórkę na oddanie pożyczki plebanię, proszę o włączenie się wszystkich rodzin będzie to ostatni rok zbiórki na ten cel.

  Porządek kolędy:
  Czwartek od godz. 9.00 – Wólka Rydzewska
  Piątek od godz. 9.00 – Rydzewo od p. Tarnowskich
  Sobota od godz. 9.00 – Rydzewo od Wólki Rydzewskiej
  Poniedziałek od godz. 9.00 – Rutki Borki i Bronisze

Narodzenie Pańskie

„Chwała na wysokości Bogu – a na ziemi pokój ludziom dobrej woli!”

Tymi słowami dobrze nam znanej kolędy życzę z całego serca moim Drogim Parafianom i wszystkim Gościom Bożej radości, miłości i pokoju płynących z radosnego faktu narodzenia Syna Bożego. Niech Dzieciątko Jezus hojnie obdarza Was wszelkimi potrzebnymi darami i obfitym błogosławieństwem.
SZCZĘŚĆ BOŻE!

Dziękuję tym mieszkańcom Rumoki, którzy dekorowali kościół. Dziękuję p. Ryszardowi Jankowskiemu za choinki, Marioli Kujawie za projekt banera.

076

Życzenia na Boże Narodzenie 2010

„Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Bogiem. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze współczesne serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy więc ten szczególny czas Bożego Nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność.

Czytaj dalej

029

Boże Narodzenie 2009

„Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję w serca, dziś, kiedy tak wielu ludzi jest pogrążonych w zwątpieniu i lęku o przyszłość, a my, ufający Bogu, pełni wiary i radości świętujemy ten szczególny czas Bożego Narodzenia. Niech święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi Boży Syn w nasze rodziny i serca każdego z nas. Niech Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania.

Czytaj dalej

019

Pasterka 2008

24 XII – tradycyjnie – jak co roku, została odprawiona w naszym kościele parafialnym PASTERKA. Msza Pasterska została poprzedzona programem słowno – muzycznym w wykonaniu chóru parafialnego. Chór wykonywał kolędy i pastorałki, młodzież ze scholi recytowała okolicznościowe utwory polskich poetów.
Dziękuję wykonawcom programu oraz Parafianom, którzy licznie przybyli na tę jedyną w roku, niepowtarzalną Mszę świętą.

Czytaj dalej