VI niedziela Wielkanocna 2013

  1. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą dla ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.
  2. Dziś w kościele parafialnym o godz. 12.00 poświęcenie tablicy ufundowanej w 150 rocznicę, śmierci bohaterskiego przywódcy Powstania Styczniowego na Mazowszu Tomasza Kolbego, a o 13.30 poświęcenie pamiątkowego krzyża i obelisku w Rydzewie, gdzie poniósł śmierć Tomasz Kolbe. Tablica i obelisk ufundowane są przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Ciechanowskiej. Na godz. 19.00 zapraszam do Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie Strażacka 5, na koncert zespołów ciechanowskich, które zagrają pieśni powstańców styczniowych.
  3. Jutro, w poniedziałek, 6 maja, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc z moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.
  4. Jednocześnie tego dnia rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
  5. A w środę, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby liczne powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.
  6. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godzinie 18.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.
  7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  8. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE: 6 – 12 V 2013 r.

Poniedziałek godz. 18.00 
+ Rodziców i Stanisława Mierzejewskiego.
Wtorek 
godz. 18.00 + Stanisława Lejmana – imieninowa.
godz. 18.30 + Teresę Szuba ucz. pog.
Środa 
godz. 18.00 + Stanisława Kwasiborskiego – imieninowa.
godz. 18.30 + Stanisława Dłużniewskiego imieninowa i rocznicowa.
Czwartek 
godz. 17.00 O błogo. Boże zdrowie, potrzebne łaski dla Urszuli i Zdzisława Woźniak w 43 r. ślubu oraz dla dzieci i wnuczków.
godz. 18.00 + Artura Różańskiego i rodzinę Różyckich.
Piątek 
godz. 18.00 + Katarzynę i Kazimierza Wyszyńskich.
godz. 18.30 O błogo. Boże potrzebne łaski, zdrowie dla Magdaleny i Marcina Lewandowskich w 10 r. ślubu
Sobota godz. 18.00
+ Pelagię i Jana Wychudzkich.
Niedziela
godz. 9.00 + Aurelię Mochol w r. ś.
godz. 10.30 + Stanisława Jabłeckiego.
godz. 12.00 W int. Parafian.

Dodaj komentarz