IV niedziela Wielkanocna 2012

  1. Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. W Ewangelii Chrystus mówił najpierw o tym, że dobry pasterz, gdy zajdzie potrzeba, oddaje życie za swoje owce i czyni to dobrowolnie. Stwierdził też, że tym dobrym pasterzem jest właśnie On. Nic dziwnego, że dzień dzisiejszy poświęcony jest modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne. Prośba o nowe powołania przyświecać będzie kolejnym kwartalnym dniom modlitwy, które dziś rozpoczynamy. Włączmy się całym sercem w to wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych robotników do swojej winnicy. Zdajemy sobie przecież sprawę z tego, że istnieje ścisły związek między kapłaństwem a Eucharystią. Jeśli zabraknie kapłanów, zabraknie Eucharystii, a jeśli zabraknie Eucharystii, życie Kościoła może być zagrożone.
  2. We wtorek, 1 maja rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską codziennie o godzinie 18.00. Weźmy w nich udział, a także odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub ze znajomymi i rodziną, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.
  3. W czwartek, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. Msze Święte o godzinie: 9.00, 10.30, 12.00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca.
  5. W piątek, 4 maja od godz. 10.00 do 20.00 będzie w naszej parafii Mobilne Muzeum Jana Pawła II oraz relikwie błogosławionego Jana Pawła II, które będą przez cały dzień wystawione w kościele. Tego dnia będziemy dziękować Bogu za beatyfikację Jana Pawła II, a także każdy sam osobiście może przyjść i prosić przez błogo. Jana Pawła II o potrzebne łaski. Msze święte o 9.00, 12.00 i 18.00. Ofiary składane na tacę tego dnia będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z przyjazdem Mobilnego Muzeum Jana Pawła II.
  6. Dziękuję rolnikom z Gumowa za przywiezienie ziemi na teren koło plebanii.
  7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Maciej Świnoga z Łęczeszys i Eliza Jolanta Górska z Gumowa zapowiedź druga.
  8. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny i Małego Gościa Niedzielnego.

INTENCJE MSZALNE: 30 IV – 6 V 2012 r.

Poniedziałek 
godz. 18.00 + Alinę Burzyńską w 3 r. ś.
godz. 18.30 + Kazimierza Markowskiego
Wtorek godz. 18.00
+ Stanisława Lejmana.
Środa godz. 18.00
+ Zygmunta i Halinę i dziadków Purzyckich.
Czwartek
godz. 9.00 + Zygmunta i rodzinę Górskich i Tomporowskich.
godz. 10.30 + Zygmunta Lewandowskiego
Piątek 
godz. 12.00 Przez wstawiennictwo błogo. Jana Pawła II o zdrowie i błogo. Boże dla córki.
godz. 18.00 + + Stanisława Infuleckiego – imieninowa.
Sobota godz. 18.00
+ Tadeusza Parzonkę, Czesława Szerszyńskiego, dziadków Banasiak.
Niedziela
godz. 9.00 + Wacławę i Stanisława Matusiak
godz. 10.30 + Czesława Golbę w r. ś
godz. 12.00 Za parafian.

Dodaj komentarz