Najświętszej Trójcy 2011

  1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!
  2. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Prośmy też o dobre przeżycie czasu wakacji.
  3. W najbliższy czwartek, 23 czerwca, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Ołtarze przygotują: Pierwszy – Wólka Rydzewska, drugi – Budy Rumockie, trzeci – Gumowo od szkoły do państwa Szczepankowskich, czwarty – Gumowo od państwa Brzozów do końca wioski. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie o godz. 18.00 przez całą oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.
  4. W czwartek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
  5. W piątek, 24 czerwca, uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela.
  6. Związek małżeński mają zawrzeć następujące osoby: Paweł Mikołajczak z Ościsłowa i Anna Antosiewicz z Nowego Miasta zapowiedź druga, Igor Krajewski z Płocka i Anna Milewska z Rydzewa zapowiedź druga, Mateusz Grążawski z Brodnicy i Anna Suwińska z Rumoki zapowiedź druga.
  7. Ofiara na kościół Zofia Gozdan z Modełki 1000zł. Za ofiarę Bóg zapłać.
  8. Wieniec na dożynki parafialnie przygotują mieszkańcy Ościsłowa.
  9. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny i Małego Gościa Niedzielnego z płytą bajka dla dzieci.

INTENCJE MSZALNE: 20 – 26 VI 2011 r.

Poniedziałek godz. 18.00
+ Benedykta Uznańskiego w r. ś.
Wtorek godz. 18.00
+ Zofię, Wacława i Antoniego Grudzińskich
Środa godz. 18.00 
+ Tadeusza i rodzinę Tomczaków, Wiktorię i Stefana Cichockich
Czwartek 
godz. 9.00 + Rodziców Jana i Leokadię Nawotczyńskich
godz. 11.00 Za Parafian
Piątek 
godz. 18.00 + Aurelię i Jana Mochol
godz. 18.30 + Janinę Biegalską int. od KŻR
Sobota 
godz. 17.30 + Mariolę Rogowską ucz. pog.
godz. 18.00 + Irenę, Stanisława, Wiesława Banasiak
godz. 18.30 + Serafina Szwaradzkiego
Niedziela
godz. 9.00 + Wincentego i Feliksę Pszybysz, Kazimierza i Czesławę Mysiakowskich
godz. 10.30 + Rodziców Władysławę i Władysława Wojciechowskich, brata Władysława i Kazimierza w 4 r.ś.
godz. 12.00 O błogo. Boże, potrzebne łaski w 60 r. ślubu Jana i Teofili Lewandowskich.

Dodaj komentarz