Najświętszej Trójcy 2011

Czerwiec 19, 2011 Published by Leave your thoughts
 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!
 2. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Prośmy też o dobre przeżycie czasu wakacji.
 3. W najbliższy czwartek, 23 czerwca, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Ołtarze przygotują: Pierwszy – Wólka Rydzewska, drugi – Budy Rumockie, trzeci – Gumowo od szkoły do państwa Szczepankowskich, czwarty – Gumowo od państwa Brzozów do końca wioski. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie o godz. 18.00 przez całą oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.
 4. W czwartek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 5. W piątek, 24 czerwca, uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela.
 6. Związek małżeński mają zawrzeć następujące osoby: Paweł Mikołajczak z Ościsłowa i Anna Antosiewicz z Nowego Miasta zapowiedź druga, Igor Krajewski z Płocka i Anna Milewska z Rydzewa zapowiedź druga, Mateusz Grążawski z Brodnicy i Anna Suwińska z Rumoki zapowiedź druga.
 7. Ofiara na kościół Zofia Gozdan z Modełki 1000zł. Za ofiarę Bóg zapłać.
 8. Wieniec na dożynki parafialnie przygotują mieszkańcy Ościsłowa.
 9. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny i Małego Gościa Niedzielnego z płytą bajka dla dzieci.

INTENCJE MSZALNE: 20 – 26 VI 2011 r.

Poniedziałek godz. 18.00
+ Benedykta Uznańskiego w r. ś.
Wtorek godz. 18.00
+ Zofię, Wacława i Antoniego Grudzińskich
Środa godz. 18.00 
+ Tadeusza i rodzinę Tomczaków, Wiktorię i Stefana Cichockich
Czwartek 
godz. 9.00 + Rodziców Jana i Leokadię Nawotczyńskich
godz. 11.00 Za Parafian
Piątek 
godz. 18.00 + Aurelię i Jana Mochol
godz. 18.30 + Janinę Biegalską int. od KŻR
Sobota 
godz. 17.30 + Mariolę Rogowską ucz. pog.
godz. 18.00 + Irenę, Stanisława, Wiesława Banasiak
godz. 18.30 + Serafina Szwaradzkiego
Niedziela
godz. 9.00 + Wincentego i Feliksę Pszybysz, Kazimierza i Czesławę Mysiakowskich
godz. 10.30 + Rodziców Władysławę i Władysława Wojciechowskich, brata Władysława i Kazimierza w 4 r.ś.
godz. 12.00 O błogo. Boże, potrzebne łaski w 60 r. ślubu Jana i Teofili Lewandowskich.

Tags: ,

Categorised in:

This post was written by Janusz Rumiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacje parafialne

 • Parafia Rzymskokatolicka
  pw. Św. Mikołaja w Sulerzyżu

  Sulerzyż 48, 06-452 Ościsłowo
  Tel. 236719076
  E-mail: proboszcz@sulerzyz.pl

 • Biuro Parafialne

  poniedziałek - sobota 1700 - 1745
  ( od kwietnia do września)

  poniedziałek - sobota 1600 - 1645
  ( od października do marca)

 • Numer konta bankowego:

  22 8230 0007 3000 9509 2000 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Porządek Mszy Świętych

 • W niedzielę i uroczystości

  W Sulerzyżu: godz. 900 i 1200
  W Chotumiu: godz. 1030

 • W dni powszednie

  Sulerzyż:
  godz. 1800 ( od kwietnia do września)
  godz. 1700 (od października do marca)

 • Spowiedź

  15 minut przed każdą Mszą świętą
  Pierwszy piątek miesiąca
  Adoracja i spowiedź od godz. 1700 do 1800
  Pierwsza sobota miesiąca
  Adoracja i różaniec od godz. 1700 do 1800
  Pierwsza niedziela miesiąca
  Adoracja po Mszy św. o godz. 1200

  Nabożeństwo do św. Anny w pierwszy wtorek miesiąca po Mszy św.
  Nabożeństwo do św. Mikołaja w pierwszą środę miesiąca po Mszy św.

Skrzynka kontaktowa

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (jeśli chcesz otrzymać odpowiedź)

Temat

Treść wiadomości

Wpisz kod z obrazka: captcha

pageview');