XIX Niedziela Zwykła 2016

1. Jesteśmy wzywani do czujności i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenckiego. W świątyni wyłożona jest nasza Parafialna Księga Trzeźwości.

2. Przeżyliśmy wielkie i piękne dni, poczuliśmy się naprawdę wspólnotą podczas Światowych Dni Młodzieży, podczas papieskiej pielgrzymki do naszej Ojczyzny. Niech one przyniosą w życiu każdej i każdego z nas, w życiu całego narodu obfite i trwałe owoce.

3. W następny poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Odpust w Chotumiu i dożynki parafialne. Wieniec dożynkowy, warzywa i owoce oraz chleb przygotowują mieszkańcy Wólki Rydzewskiej. Zapraszam wszystkich na tę uroczystość. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

4. Związek małżeński zamierzają zawrze:Bartosz Królikowski ze Stupska i Beata Trynks z Chotumia zapowiedź druga, Tomasz Rogowski z Ciechanowa i Martyna Wiktorowicz z Chotumia zapowiedź pierwsza, Przemysław Szustowski z Gumowa i Justyna Krępeć z Ciechanowa zapowiedź pierwsza.

5. Dziękuję mieszkańcom Sulerzyża za kwiaty do kościoła, proszę teraz mieszkańców Bud Rumockich o kwiaty do kościoła.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragnę wypraszać dar życia wiecznego

INTENCJE MSZALNE: 8 – 14 VIII 2016 r.

Poniedziałek godz. 18.00

+ Florentynę Krużmanowską ucz. pog

Wtorek godz. 18.00

+ Tadeusza Gronkiewicza ucz. pog.

Środa godz. 18.00

+ Mariana Biedrzyckiego ucz. pog.

Czwartek godz. 18.00

+ Honoratę I Romana Daszczyńskiego.

Piątek godz. 18.00

+ Halinę i Zygmunta Purzyckich i dziadków Miączyńskich.

Sobota

godz. 18.00 + Zofię i Antoniego Grudzińskich, Stanisława, Antoniego, Jarosława Kacprzak.

Godz. 18.30 + Irenę, Stanisława i Wiesława Banasiak

Niedziela

godz. 9.00 + Tadeusza Mączewskiego w 3 r. ś.

godz. 10.30 + Dziadków, Bronisława w 26 r. ś Genowefę w 10 r.ś Tomczykowskich int. od wnuczki.

godz. 12.00 W int Parafii.

Dodaj komentarz