Archiwa tagu: wniebowzięcie

XIX Niedziela Zwykła 2016

1. Jesteśmy wzywani do czujności i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenckiego. W świątyni wyłożona jest nasza Parafialna Księga Trzeźwości.

2. Przeżyliśmy wielkie i piękne dni, poczuliśmy się naprawdę wspólnotą podczas Światowych Dni Młodzieży, podczas papieskiej pielgrzymki do naszej Ojczyzny. Niech one przyniosą w życiu każdej i każdego z nas, w życiu całego narodu obfite i trwałe owoce.

3. W następny poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Odpust w Chotumiu i dożynki parafialne. Wieniec dożynkowy, warzywa i owoce oraz chleb przygotowują mieszkańcy Wólki Rydzewskiej. Zapraszam wszystkich na tę uroczystość. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

4. Związek małżeński zamierzają zawrze:Bartosz Królikowski ze Stupska i Beata Trynks z Chotumia zapowiedź druga, Tomasz Rogowski z Ciechanowa i Martyna Wiktorowicz z Chotumia zapowiedź pierwsza, Przemysław Szustowski z Gumowa i Justyna Krępeć z Ciechanowa zapowiedź pierwsza.

5. Dziękuję mieszkańcom Sulerzyża za kwiaty do kościoła, proszę teraz mieszkańców Bud Rumockich o kwiaty do kościoła.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragnę wypraszać dar życia wiecznego

Czytaj dalej