139

IV Niedziela Adwentu 2014

  1. Dziś – czwarta niedziela Adwentu, która, ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania, zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami uroczystość narodzenia Zbawiciela świata. Wdzięczni Bogu za Jego miłość objawioną nam w tych wydarzeniach, przygotujmy nasze serca, domy i rodziny na nadchodzące święta.
  2. Dziś drużyna harcerska „Płomyki nadziei” pragną przekazać naszej społeczności parafialnej Betlejemskie Światełko Pokoju. Dlatego proszę każdą rodzinę o to by zapalić świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom lub lampiony i zanieść światełko do swoich domów.
  3. W środę – ostatnie „roraty” rano o godz. 9.00. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej.
  4. W środę wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych. Światło betlejemskie, przyniesione do kościoła przez harcerzy i umieszczone na stoliku przed ołtarzem głównym, można zabrać do swoich domów, zapalając od niego świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  5. O godz. 22.00 pasterka, a o godz. 21.30 program przygotowujący do pasterki przygotowany przez pana Organistę i scholę.
  6. W czwartek – uroczystość Narodzenia Pańskiego, mająca swoją oktawę. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw – o godz. 10.30 w Chotumiu i 12.00 w Sulerzyżu. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjęli Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.
  7. W piątek – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte w naszym kościele jak w niedzilę.
  8. Są do kupienia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 6 zł i 12 zł.
  9. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE: 22 – 28 XII 2014 r.

Poniedziałek  godz. 17.00

+ Teresę Grzywińską ucz. pog

Wtorek godz. 1.00 

+ Wiktorię Szczygielską – imieninowa

Środa

godz. 9.00  + Józefa Biegalskiego ucz. pog.

godz. 9.30  O błogo. Boże dla Karola i Danuty Szustowskich.

godz. 22.00  Pasterka w int. Parafii.

Czwartek

godz. 10.30  + Martę i Kazimierza Szustowskich.

godz. 12.00  O błogo. Boże, zdrowie i potrzebne łaski   .

Piątek 

godz. 9.00  + W 10 r. ś Janiny i Adama i Władysławę Komorowskich

godz. 9.00  + Stanisławę, Henryka, Jerzego Śliwińskich, Elżbietę i Kazimierza Koniecznych

godz. 10.30  + Andrzeja, Stefana i Janinę Godlewskich.

godz. 12.00  + Iwonę Kurpiewską Wojsław w 25 r. ś.

Sobota godz. 17.00

+ Helenę Górską ucz. pog

Niedziela

godz. 9.00  + Zofię Wernicką w 6 r. ś.

godz. 10.30  + Wacława Rutkowskiego, Jadwigę i Wacława Piaseckich.

godz. 12.00  W int. Parafian

Dodaj komentarz