XXIX Niedziela Zwykła 2014

  1. Przypadająca dziś 29. niedziela w ciągu roku jest zarazem Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Przeżywamy go co roku, począwszy właśnie od trzeciej niedzieli miesiąca października. Zatem w naszych modlitwach w tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka. Pamiętajmy szczególnie w naszych modlitwach o Siostrze Teodorze. Przy wyjściu z kościoła będzie można kupić kalendarz ścienny cena 10zł i mały kalendarzyk cena 2zł. Pieniądze, ze sprzedaży kalendarzy przeznaczone są na misje.
  2. Dziś liczenie wiernych uczęszczających na niedzielną Eucharystię i przyjmujących Komunię św.
  3. We wtorek, 22 października, wspomnienie św. Jana Pawła II, polećmy wszystkie nasze sprawy przez jego wstawiennictwo dobremu Bogu.
  4. Pomoc Kościołom w Potrzebie ogłasza zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego bezpłatnie: komputery, monitory, klawiatury, telewizory, radia, dekodery, telefony, pralki, lodówki, pralki, kable, baterie, akumulatory. Samochód przyjedzie odebrać sprzęt 30 października (czwartek) o godz. 10.00 na parkingu przy kościele. W ten sposób możemy pomóc ludziom w potrzebie na całym świecie szczególnie w Afryce np. przez budowę studni.
  5. W naszej parafii jest rodzina Piotr i Justyna Zbirowscy mieszkający na Wólce Rydzewskiej, która potrzebuje pomocy materialnej. Pani Justyna jest chora na nowotwór, mają trójkę małych dzieci. Jako wspólnota parafialna powinniśmy im pomóc dlatego w następną niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek dla tej rodziny.
  6. Proszę o porządek i segregację śmieci na cmentarzu.
  7. Przyjmuję na przypominki za naszych zmarłych, za których będziemy modlić się od 1 listopada przez cały rok. Pamiętajmy o naszych najbliższych, którzy potrzebują modlitwy.
  8. W tym tygodniu na potrzeby parafii wpłynęły ofiary od p. Wilczek z Modełki 200zł. oraz ofiara anonimowa 100zł. Za ofiary Bóg zapłać.
  9. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny, są Kalendarze Rolników 24zł.

 

INTENCJE MSZALNE: 20 – 26 X 2014 r.

Poniedziałek 

godz. 1700 + Teresę Grzywińską ucz. pog.

godz. 17.30 + Leokadię Infulecką od KŻR z Rumoki.

Wtorek godz. 17.00

+ Helenę Górską ucz. pog

Środa godz. 17.00

+ Jana Mysiakowskiego ucz. pog.

Czwartek   godz. 17.00

+ Kazimierza Goździewskiego w r. ś

Piątek godz. 17.00

+ Halinę Kołakowską ucz. pog.

Sobota 

godz. 16.00  + Waldemara Tokarskiego w 17 r. ś.

godz. 17.00 + Mariannę w 3 r. ś i Czesława Pawłowskich

Niedziela

godz. 9.00  + Ireneusza Bończak w 12 r. ś, rodziców Bończak i Ozdarskich, Alinę Szeską.

godz. 9.00  + Jana, Janusza i Tadeusza Kraśniewskich.

godz. 10.30  + Rodziców Jana i Sabinę Rogowskich.

godz. 12.00 O błogo. Boże dla członków KŻR z Rutek Borek.

Dodaj komentarz