XII Niedziela Zwykła 2014

  1. Obchodzimy dziś 12. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą roku szkolnego. W najbliższy piątek, 27 czerwca, będziemy dziękować razem z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i wychowawcami oraz katechetami z naszej parafii za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w tym roku szkolnym. Msza św. o godz. 18.00. Spowiedź dzieci i młodzieży przez cały tydzień przed Mszą świętą.
  2. Dziś ks. Mieczysław Białowąż o godz. 12.00 obchodzi złoty jubileusz życzymy Mu Błogosławieństwa Bożego.
  3. Jutro obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
  4. We wtorek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.
  5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów..
  6. W sobotę, 28 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni
  7. W przyszłą niedzielę, 29 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła. Tego dnia będą zbierany ofiary do puszek na potrzeby Ojca Świętego.
  8. Proszę mieszkańców Rumoki o troskę o kwiaty do kościoła.
  9. Jest nowa szata graficzna strony internetowej. Proszę odwiedzać. Za stronę dziękuję panu Marcinowi Rudnickiemu.
  10. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny i Małego Gościa Niedzielnego.

INTENCJE MSZALNE: 16 – 22 VI 2014 r.

Poniedziałek
godz. 18.00 
+ Jana i Leokadię Mańkowskich.
Wtorek
godz. 18.00 + Rodziców Leokadię i Jana Nawotczyńskich, siostry Helenę i Jadwigę.
godz. 18.30 + Patryka Polubca – w dniu pogrzebu
Środa
godz. 18.00 + Edwarda i rodziców Helenę i Jana Stępkowskich.
godz. 18.30 + Rodziców Wacławę i Mariana Rogowskich
Czwartek
godz. 18.00 + Rodziców Józefa i Walerię Uznańskich
Piątek
godz. 18.00 + Benedykta Uznańskiego.
godz. 18.30 + Ryszarda Infuleckiego ucz. pog
Sobota
godz. 18.00 + Stanisława Trzęsiel, rodziców Tomporowskich i Trzęsiel.
godz. 18.30 + Józefa i Zofię Krzyżanowskich.
Niedziela
godz. 9.00 + Wincentego i Feliksę Przybysz, Kazimierza i Czesławę Mysiakowskich.
godz. 10.30 + Władysława i Władysławę, braci Władysława i Kazimierza Wojciechowskich.
godz. 12.00 W int Parafian.

Dodaj komentarz