XXI niedziela zwykła 2013

  1. Jutro ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Błogosławiony Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.
  2. W czwartek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym narodzie.
  3. W niedzielę 28 września o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji jubilatów, którzy w tym roku świętują 25 i 50 lecie małżeństwa. Proszę o zgłaszanie się takich par.
  4. Kończy się czas wakacji i urlopów. Wracając, okazujmy Panu Bogu wdzięczność za dni beztroski, wytchnienia od pracy i codziennych zajęć, za możliwość regeneracji sił fizycznych i duchowego wzrostu. Przepraszajmy, jeśli zrobiliśmy sobie urlop również od Pana Boga. I nade wszystko prośmy o błogosławieństwo na kolejny czas pracy i nauki.
  5. Przed nami bowiem coraz bliżej nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w ten czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem.
  6. Dziękuję mieszkańcom Ościsłowa koloni za szkołą za kwiaty do kościoła. Proszę mieszkańców Ościsłowa wioski o kwiaty do kościoła.
  7. Proszę o porządek i segregację śmieci na cmentarzu.
  8. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Andrzej Chodacz z Mchowa i Justyna Klonowska z Wólki Rydzewskiej zapowiedź druga.
  9. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE: 26 VIII – 1 IX 2013 r.

Poniedziałek godz. 18.00 
O błogo. dla członkiń KŻR z Sulerzyża .
Wtorek godz. 18.00
Środa 
godz. 18.00 + Piotra Chodacz ucz. pog.
godz. 18.30 + Jana Sokołowskiego ucz. pog.
Czwartek godz. 18.00
+ Benedyktę Gruszczyńską ucz. pog
Piątek godz. 18.00 
+ Wiktorię Szczygielską w 1 r. ś.
Sobota 
godz. 17.30 Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogo dla Urszuli i Zdzisława Woźniak
godz. 18.00 + Krystynę Kraszewską w 8 r. ś
Niedziela
godz. 9.00 + Jadwigę Zmysłowską.
godz. 10.30 + Dziadków Antoniego i Bronisława Milewskich.
godz. 12.00 W int. Parafii

Dodaj komentarz