XVI niedziela zwykła 2013

 1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zastawiając się wakacjami i oddaleniem świątyni.
 2. Dziś z racji przypadającego w czwartek wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach po każdej Mszy świętej błogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Ofiary składane z racji błogosławieństwa przeznaczone są na misje.
 3. We wtorek, 23 lipca, święto Świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy.
 4. W czwartek, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła.
 5. W piątek, 26 lipca, wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodzice Najświętszej Marii Panny.
 6. W następną niedzielę w naszej parafii odpust ku czci św. Anny patronki kościoła w Sulerzyżu. Zapraszam wszystkich na sumę odpustową na godz. 12.00. Proszę asystę procesyjną i strażaków.
 7. Tradycyjnie proszę o składanie fantów na loterię która odbędzie się w uroczystość świętej Anny. Dochód przeznaczony jest na paczki dla dzieci. Proszę Akcję Katolicką i Radę Duszpasterską w sobotę na godz. 17.00 by przygotować loterię.
 8. Przypominam o konkursie plastyczno fotograficznym dla dzieci, młodzieży i dorosłych nt. „Kościoły i kapliczki parafii św. Mikołaja w Sulerzyżu”. Technika dowolna, format A3, składanie prac do 4 sierpnia, rozwiązanie podczas dożynek 15 sierpnia w Chotumiu.
 9. Przypominam o tym, że każda wioska robi wieniec dożynkowy na 15 sierpnia – odbędzie się konkurs na najpiękniejszy wieniec.
 10. Proszę o porządek i segregację śmieci na cmentarzu.
 11. Dziękuję mieszkańcom Kanigówka za kwiaty, proszę mieszkańców Ościsłowa za szkołą o kwiaty do kościoła
 12. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny i Małego Gościa Niedzielnego.

INTENCJE MSZALNE: 22 – 28 VII 2013 r.

Poniedziałek godz. 18.00
+ Syna Grzegorza i męża Kazimierza Infuleckich w r. ś.
Wtorek 
godz. 18.00 + Halinę Maliszewską ucz. pog.
godz. 18.30 + Joannę Uznańską ucz. pog.
Środa 
godz. 18.00 + Piotra Chodacza ucz. pog.
godz. 18.30 + Jana Sokołowskiego ucz. pog.
Czwartek 
godz. 18.00 + Honoratę Kaniecką ucz. pog.
godz. 18.30 + Kazimierza, Zofię, Edwarda, Ireneusza, Barbarę Dzierzęckich.
Piątek 
godz. 17.00 + Martę Szusztowską – imieninowa.
godz. 18.00 + Mariannę Kaczorek.
Sobota godz. 18.00
+ Pelagię i Jana Olczak, Stanisław, Wojciech, Balbina i Zdzisław Olczak, Halina i Stanisław Jaworscy Wiesław Urbankiewicz.
Niedziela
godz. 9.00 + Marta i Kazimierz Sobolewscy.
godz. 10.30 + Rodziców Śliwińskich
godz. 12.00 Suma odpustowa w int. Parafii i Gości.

Dodaj komentarz