XIII niedziela zwykła 2013

  1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
  2. Dziś kończymy liturgicznie rok szkolny i katechetyczny po ciężkiej pracy nastąpi zasłużony odpoczynek. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godziny 17.00 Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego
  3. W najbliższą środę, 3 lipca, obchodzimy święto Apostoła, Świętego Tomasza.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata – adoracja od godz.17.00. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność – różaniec od godz. 17.00.
  5. W sobotę, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej.
  6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Rafał Naszneski z Mdzewa i Joanna Mikołajczak z Ościsłowa zapowiedź pierwsza.
  7. Tradycyjnie proszę o składanie fantów na loterię która odbędzie się w uroczystość świętej Anny. Dochód przeznaczony jest na paczki dla dzieci.
  8. Ogłaszam konkurs plastyczno fotograficzny dla dzieci, młodzieży i dorosłych nt. „Kościoły i kapliczki parafii św. Mikołaja w Sulerzyżu”. Technika dowolna, format A3, składanie prac do 4 sierpnia, rozwiązanie podczas dożynek 15 sierpnia w Chotumiu.
  9. Proszę o porządek i segregację śmieci na cmentarzu.
  10. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny i Małego Gościa Niedzielnego.

INTENCJE MSZALNE: 1 – 7 VII 2013 r.

Poniedziałek 
godz. 17.00 + Emilię Kruślińską – imieninowa od ojca.
godz. 18.00 + Halinę Maliszewską – imieninowa.
Wtorek godz. 18.00
+ Rodziców Apolonię i Franciszka Sobczyńskich.
Środa 
godz. 18.00 + Honoratę Kaniecką ucz. pog.
godz. 18.30 + Jana Sokołowskiego ucz. pog.
Czwartek godz. 18.00
+ Piotra Chodacza ucz. pog
Piątek godz. 18.00 
+ Stanisławę, Henryka, Andrzeja Lubińskich
Sobota 
godz. 11.00 O błogo. Boże dla dzieci Lidii i Jakuba i rodziców Pokojskich
godz. 17.30 + Władysława, Mariannę, Tadeusza, Stanisława, Zygmunta Trzęsiel, Remigiusza i Jadwigę Jabłońskich w 10 r. ś Władysława,
godz. 18.00 + Jana, Mariannę, Zdzisława Jadwigę, Dariusza, Stanisława Cieślak, Kazimierza Grzelaka, rodzinę Piwowarków, Chodaczów i dusze w czyśćcu cierpiące.
Niedziela
godz. 9.00 + Czesława i Romana Milewskich i Dobrowolskich.
godz. 10.30 + Rodziców Józefa i Janinę Szemplińskich.
godz. 12.00 W int. Parafii .

Dodaj komentarz