XI niedziela zwykła 2013

  1. Dobiegliśmy połowy czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy siebie: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do Miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.
  2. Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas naszego wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Nawet w wakacje można wybrać się na rekolekcje czy pielgrzymkę, a odwiedzając ciekawe miejsca, zwłaszcza w świątyniach nie tylko podziwiać piękno, ale oddać cześć Panu całego stworzenia.
  3. Proszę w następną niedzielę na godz. 16.00 na spotkanie radę gospodarczą i duszpasterską i osoby przygotowujące dożynki.
  4. Tradycyjnie proszę o składanie fantów na loterię która odbędzie się w uroczystość świętej Anny. Dochód przeznaczony jest na paczki dla dzieci.
  5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Zbigniew Nazarenko z Ropeli i Kinga Anna Zielińska z Bud Rumockich zapowiedź druga.
  6. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny i Małego Gościa Niedzielnego.

INTENCJE MSZALNE: 17 – 23 VI 2013 r.

Poniedziałek godz. 18.00 
+ Tadeusza i rodzinę Tomczaków, Wiktorię i Stefana Cichockich.
Wtorek 
godz. 18.00 + Romana Godlewskiego w r. ś.
godz. 18.30 + Joannę Uznańską ucz. pog.
Środa 
godz. 18.00 + Edwarda Stępkowskiego, rodziców Helenę i Jana Stępkowskich.
godz. 18.30 + Jana Sokołowskiego ucz. pog.
Czwartek godz. 18.00 
+ Ireneusza Lewandowskiego.
Piątek godz. 18.00 
+ Zygmunta Pawłowskiego w r. ś.
Sobota godz. 18.00
+ Benedykta Uznańskiego w 3 r. ś.
Niedziela
godz. 9.00 + Deodozję i Wojciecha Pomoryn.
godz. 10.30 + Janinę, Józefa, Celinę Bloch
godz. 12.00 W int. Parafii

Dodaj komentarz