V niedziela zwykła 2013

  1. Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tu, karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Baczniej i częściej wczytujmy się w Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujemy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.
  2. W poniedziałek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan.
  3. Najbliższa środa, 13 lutego, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msza Święta tego dnia w naszym kościele o godzinie 17.00.
  4. Przypominam, że w Środę Popielcową wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
  5. W okresie Wielkiego Postu zachęcam i zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki na godz. 16.30 i Gorzkich Żali w niedzielę po sumie.
  6. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny i Małego Gościa Niedzielnego.

INTENCJE MSZALNE: 11 – 17 II 2013 r.

Poniedziałek godz. 17.00
+ Tadeusza w 12 r. ś i Mariannę Lewandowskich i dziadków Uznańskich
Wtorek godz. 17.00
+ Kazimierza Olszaka ucz. pog
Środa godz. 17.00
+ Zygmunta i Halinę Purzyckich
Czwartek godz. 17.00
+ Mariannę Wasiak ucz. pog.
Piątek godz. 17.00
+ Honoratę Kaniecką ucz. pog .
Sobota godz. 17.00
+ Alfredę i Jana Kęsik.
Niedziela
godz. 9.00 + Leszka, Roberta, Mirosława, Waldemara Sikorskich, Grzegorza Szcześniaka, rodziców Wrońskich i Sikorskich.
godz. 10.30 + Stefana Kocięckiego.
godz. 12.00 Za Parafian.

Dodaj komentarz