XIX niedziela zwykła 2012

  1. Chrystus w dzisiejszej Ewangelii przypomniał nam, że nikt nie może do Niego przyjść, czyli w Niego uwierzyć, jeżeli nie zostanie mu dana łaska od Ojca w Niebie.
  2. We wtorek, 14 sierpnia – świętego Maksymiliana Marii Kolbego
  3. W środę, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z naszą tradycją na Mszy Świętej pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. W tym dniu w naszej parafii przeżywamy odpust w Chotumiu i dziękujemy Bogu za tegoroczne zbiory. Msze Święte w Sulerzyżu o godz. 9.00 i w Chotumiu o godz. 10.30 i 12.00, suma odpustowa. Zapraszam wszystkich parafian i gości na uroczystości odpustowe.
  4. W piątek, 17 sierpnia – świętego Jacka.
  5. Dziękuję mieszkańcom wioski Budy Rumockie, a także p. Muzińskim za kwiaty do kościoła w ostatnich tygodniach, proszę mieszkańców Gumowa o kwiaty do kościoła.
  6. Dziękuję za ofiarę na potrzeby parafii 100zł, ofiara anonimowa.
  7. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.
  8. W dniu dzisiejszym odchodzi od nas z pracy, na własną prośbę, Pan organista Igor Krajewski. Z Panem Igorem współpracowałem od 2004 roku do dnia dzisiejszego. Współpraca między nami i parafianami układała się dobrze. Każdy z nas ma w życiu prawo wyboru i z tego prawa skorzystał nasz Pan organista. Dziś dziękuję Panu za współpracę, za wszelkie dobro, które czynił Pan w tej parafii i dla tej parafii, za wkład pracy i wysiłku w duchowy rozwój naszego sulerzyskiego społeczeństwa. Każda Pana inicjatywa odbierana była pozytywnie i z zadowoleniem przeze mnie. Wykazywał się pan sumiennością i zaangażowaniem w to, co wykonywał. Za chwilę stanie Pan przed nowymi wyzwaniami, nowymi ludźmi i nowymi obowiązkami . Życzę, by nowa praca dawała Panu satysfakcję i zadowolenie, by odnalazł Pan w życiu to, co stanowić będzie dla Pana sens, z całego serca przesyłam Panu moje błogosławieństwo. Szczęść Boże Panu na wszystkie dni.

INTENCJE MSZALNE: 13 – 19 VIII 2012 r.

Poniedziałek godz. 18.00
+ Halinę i Zygmunta Purzyckich i dziadków Miączyńskich.
Wtorek
godz. 17.30 + Stanisława Kowalskiego.
godz. 18.00 + Zofię i Antoniego Grudzińskich.
Środa 
godz. 9.00 + Karola i Dionizję Włodkowskich
godz. 10.30 O błogo. Boże dla Pawła
godz. 12.00 Suma odpustowa
Czwartek godz. 18.00
+ Pawła Wiśniewskiego
Piątek godz. 18.00
+ Rodziców Mariannę i Tadeusza, braci Władysława, Stanisława, Zygmunta Trzęsiel, siostrę Jadwigę i dziadków Lipskich
Sobota
godz. 17.30 + Wiesława Daszczyńskiego ucz. pog.
godz. 18.00 + Branisława Lewandowskiego, Rozalię i Franciszka Rutkowskich.
godz. 19.00 Ślub: Edyta Kurzęcka i Kamil Milewski.
Niedziela
godz. 9.00 + Władysławę, Stanisława, Wojciecha, Szczepana, Mariannę, Aleksandra Chodacz, rodzinę Piwowarków i Cieślaków i dusze w czyśćcu cierpiące
godz. 10.30 + Rodziców Cecylię i Adolfa Kwasiborskich
godz. 12.00 Za parafian

Dodaj komentarz