I niedziela Adwentu 2011

  1. Rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny. W Kościele w Polsce będziemy go przeżywać pod hasłem „Kościół naszym domem”. Jest to drugi rok trzyletniego cyklu formacyjnego „Kościół domem i szkołą komunii”. Jednocześnie wchodzimy w okres Adwentu. Można go podzielić na dwie części: najpierw kieruje naszą uwagę na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a następnie przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi. Jest to więc czas świętego i radosnego oczekiwania. Niech to będzie dla nas czas religijnego skupienia, medytacji, pokuty. Modlitwy, umartwienia, wyrzeczenia, rezygnacja z hucznych wesel i zabaw niech pomnażają duchowy skarb Kościoła i będą wyrazem naszego oczekiwania na przyjście Pana.
  2. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. Roraty będą w środy i soboty.
  3. W następną niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Zapraszam wszystkich do udziału w nich. Skorzystajmy z sakramentu pokuty by być przygotowanym na Święta Bożego Narodzenia.
  4. W następną niedzielę poświęcenie medalików dla dzieci klas II.
  5. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 będą rozdawane paczki dla dzieci. Do puszek na paczki zostało zebranych 387zł 20gr.
  6. Są również do nabycia caritasowe świece wigilijne w cenie 6 i 12zł.
  7. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem, i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.
  8. W tym tygodniu ofiarę na kościół złożyli p. Pawłowscy z Gumowa 100zł. Za ofiarę Bóg zapłać.
  9. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Mały przewodnik katolicki.

INTENCJE MSZALNE: 28 XI- 4 XII 2011 r.

Poniedziałek godz. 17.00
+ Sławomira Grudzińskiego ucz. pog.
Wtorek godz. 17.00
+Władysławę Chodacz ucz. pog.
Środa godz. 17.00
+ Zdzisława Klonowskiego ucz. pog.
Czwartek godz. 17.00
+ Rodziców Kazimierza i Ludwikę Jankowskich
Piątek godz. 17.00
+ Rodzinę Śliwińskich.
Sobota 
godz. 16.00 + Mariolę Rogowską ucz. pog.
Niedziela
godz. 9.00 + Mariannę i Stanisława Nawrockich.
godz. 10.30 + Zofię, Wacława i Jana Stankiewicz.
godz. 12.00 Z a Parafian.

Dodaj komentarz