XXVI niedziela zwykła 2011

  1. Dzisiaj ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu Świętych, polecaliśmy Bogu losy Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Może w pobliżu nas żyją biedne dzieci, które trzeba wesprzeć, aby i one godnie i radośnie uczęszczały do szkoły. Pamiętajmy, że dzieci są naszym największym skarbem i najlepszą „inwestycją” na przyszłość. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej.
  2. Dziś o godz. 12.00 przeżywamy uroczystość jubileuszy małżeńskich w naszej parafii.
  3. W czwartek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a kolejna niedziela, 2 października, niejako przesłania wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie lukrowana bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Boga. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. W dziejach Kościoła ciągle odnotowuje się wiele cudownych ingerencji tych naszych Niebieskich Przyjaciół.
  4. W najbliższą sobotę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 16.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. Dzieci i młodzisz prowadzą różaniec: w poniedziałek: kl. I i II szkoła podstawowa i I gimnazjum, we wtorek: kl. III i IV szkoły podstawowej i II gimnazjum, w środę: kl. V i VI szkoły podstawowej i II gimnazjum.
  5. W następną niedzielę o godz. 9.00 spotkanie dzieci do I Komunii świętej.
  6. W następną niedzielę po sumie spotkanie Rady Gospodarczej i Duszpasterskiej.
  7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Janusz Sarnowski z Chotumia i Marta Gdula z Droblina zapowiedź druga.
  8. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny jest kalendarz rolników.

INTENCJE MSZALNE: 26 IX – 2 X 2011 r.

Poniedziałekgodz. 18.00
+ Sławomira Grudzińskiego
Wtorek godz. 18.00
+ Rodziców Jadwigę i Józefa Nawrockich, brata Romana i Jadwigę Nawrockich, siostrę Zofię Wernicką, dziadków Krzyżanowskich i ciocię Henrykę Krzyżanowską.
Środa godz. 18.00
+ Serafina Szwarackiego ucz. pog.
Czwartek godz. 18.00
+ Mariannę Godlewską ucz. pog.
Piątek 
godz. 17.30 + Rodziców Mariannę i Tadeusza Wojdowskich i ich rodziców oraz Włodzimierza i Jana Wojdowskich.
godz. 18.00 + Wacława Zielińskiego ucz. pog.
Sobota 
godz. 17.00 + Rodziców Teofila i Aleksandrę Lipińskich.
godz. 17.30 + Mariolę Rogowską ucz. pog.
Niedziela
godz. 9.00 + Stefana, Jana i Bronisława Strzyż.
godz. 10.30 + Stanisława Brzozowskiego.
godz. 12.00 Za parafian

Dodaj komentarz