fdde7dcf20d9a721eed85ae0b7c4d261

XVIII niedziela zwykła 2011

  1. Dziś przeżywamy w naszej parafii doroczny odpust ku czci św. Anny patronki naszej świątyni parafialnej. Niech patronka naszej świątyni, o którą się tak troszczymy wyjedna nam u Jezusa potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże! Dziś też jest loteria parafialna, dochód z niej jest przeznaczony na paczki dla dzieci z naszej parafii.
  2. Z początkiem obecnego tygodnia przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję!?
  3. Jutro, 1 sierpnia, przypada 67. rocznica powstania warszawskiego. Zaś w połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnimy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.
  4. W środę, 3 sierpnia będziemy gościli obiadem pielgrzymów z Warmii, którzy pielgrzymują na Jasną Górę, przyjmijmy ich serdecznie. Proszę o przygotowanie posiłków w Chotumiu na godz. 12.30 przez wioski Chotum, Baraki Chotumskie, Nowa Wieś, w Sulerzyżu na godz. 13.30 przez wioski Sulerzyż, Rydzewo, Wólkę Rydzewską, Rutki Borki, Kanigówek i Gumowa na plebanii, w Ościsłowie na godz. 14.45 przez wioski Ościsłowo, Budy Rumockie, Rumokę.
  5. W dniach od 6 do 15 sierpnia odbędzie się XXIX Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę – można się już zapisywać także na pielgrzymkę duchową.
  6. W tym tygodniu pierwszy wtorek miesiąca modlitwy do św. Anny, pierwszy piątek i sobota miesiąca.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.
  8. W następną niedzielę ofiary składane na tace przeznaczone są na nagłośnienie kościoła.
  9. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE: 1 – 7 VIII 2011 r.

Poniedziałek 
godz. 18.00 + Jadwigę i Czesława Dudkiewiczów i Czesławę Borowską.
godz. 18.30 + Wiesława, Feliksa, Lucynę Trzęślewicz i Irenę Piątkowską.
Wtorek godz. 18.00
+ Janinę Biegalską ucz. pog.
Środa godz. 18.00
+ Mariusza Lewandowskiego ucz. pog.
Czwartek godz. 18.00
+ Ryszarda Wiśniewskiego ucz. pog.
Piątek godz. 18.00
+ Martę Sobolewską.
Sobota godz. 18.00
Ślub: Anna Milewska i Igor Krajewski.
Niedziela
godz. 9.00 + Zofię i Antoniego Grudzińskich.
godz. 10.30 + Stefanię, Tadeusza i Ryszarda Dąbrowskich i Mirosława Podlewskiego.
godz. 12.00 Za Parafian


Dodaj komentarz