XIV niedziela zwykła 2011

  1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym się wydaje, że są niegodni. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza komunia z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała.
  2. We wtorek, 5 lipca, nabożeństwo do świętej Anny.
  3. W środę, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom.
  4. W piątek, 8 lipca, św. Jan z Dukli.
  5. Związek małżeński mają zawrzeć następujące osoby: Dariusz Kiełb z Ciechanowa i Marta Bączek z Sulerzyża zapowiedź druga, Jarosław Wojdowski z Kanigówka i Malwina Sochowicz z Gołotczyzny zapowiedź druga.
  6. Ofiara na kościół p. Siedleccy 120zł. Za ofiarę Bóg zapłać.
  7. Proszę o składanie fantów na loterię, która odbędzie się w odpust ku czci św. Anny. Dochód z loterii przeznaczony na paczki świąteczne dla dzieci z naszej parafii.
  8. Wieniec na dożynki parafialnie przygotują mieszkańcy Ościsłowa.
  9. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny i Małego Gościa Niedzielnego z płytą bajka dla dzieci.

INTENCJE MSZALNE: 4 – 10 VII 2011 r.

Poniedziałek godz. 18.00
+ Mieczysława Rzeczkowskiego ucz. pog.
Wtorek godz. 18.00
+ Janinę Biegalską.
Środa godz. 18.00 
+ Jana, Mariannę, Zdzisława, Jadwigę, Stanisława Cieślak, Kazimierza, Annę, Józefa Grzelak, Sławomira Grudzińskiego i dusze w czyśćcu cierpiące.
Czwartek 
godz. 18.00 + Honoratę i Antoniego Przychodnych i Konstancję Gawrońską.
godz. 18.30 + Mariannę Kaczorek.
Piątek godz. 18.00 
+ Rodziców Marię i Mieczysława Dąbrowskich, syna Stanisława, zięcia Marka Stefanowicza, rodziców Franciszka i Józefę Śmiecińskich
Sobota 
godz. 18.00 + Rodziców Mariannę i Tadeusza oraz braci Stanisława, Władysława, Zygmunta Trzęsiel.
godz. 18.30 + Mariannę, Helenę, Stefana, Leonarda, Ryszarda, Piotra Trześlewicz.
Niedziela
godz. 9.00 + Czesława i Romana Milewskich i Dobrowolskich
godz. 10.30 + Józefa Kurzęckiego
godz. 12.00 Za Parafian.

Dodaj komentarz