XIII niedziela zwykła 2011

 1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłości Boga i bliźniego.
 2. W środę, 29 czerwca, uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego Papieża Benedykta XVI – Piotra naszych czasów.
 3. W czwartek, 30 czerwca, zakończenie oktawy Bożego Ciała.
 4. W piątek, 1 lipca, który jest jednocześnie pierwszym piątkiem miesiąca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Podczas Eucharystii o godz. 18.00 będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego… Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 lipca, całą naszą wspólnotę parafialną oddamy w opiekę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 6. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 17.00. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
 7. Związek małżeński mają zawrzeć następujące osoby: Dariusz Kiełb z Ciechanowa i Marta Bączek z Sulerzyża zapowiedź pierwsza, Jarosław Wojdowski z Kanigówka i Malwina Sochowicz z Gołotczyzny zapowiedź pierwsza.
 8. Ofiara na kościół Helena Stępińska 100zł. Za ofiarę Bóg zapłać.
 9. Proszę o składanie fantów na loterię, która odbędzie się w odpust ku czci św. Anny. Dochód z loterii przeznaczony na paczki świąteczne dla dzieci z naszej parafii.
 10. Wieniec na dożynki parafialnie przygotują mieszkańcy Ościsłowa.
 11. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny i Małego Gościa Niedzielnego z płytą bajka dla dzieci.

INTENCJE MSZALNE: 27 – 3 VII 2011 r.

Poniedziałek godz. 18.00
+ Stanisława Trzęsiel i rodziców Tomporowskich i rodziców Trzęsiel
Wtorek godz. 18.00
+ Iwonę Kurpiewską Wojsław
Środa godz. 18.00 
+ Piotra i Amelię Pawłowskich
Czwartek godz. 18.00 
+ Rodziców Mariannę i Stanisława, Stanisławę i Henryka
Piątek godz. 18.00 
+ Helenę Uznańską ucz. pog
Sobota 
godz. 18.00 + Jana Szubę.
godz. 18.30 + Mariolę Rogowską ucz. pog.
Niedziela
godz. 9.00 + Rodziców Stanisławę i Henryka i brata Andrzeja Lubińskich
godz. 10.30 + Zdzisława Karaś ucz. pog
godz. 12.00 Za Parafian.

Dodaj komentarz