Archiwa tagu: zapowiedzi

II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego 2016

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją 
w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Warto się nad tym zastanowić zwłaszcza w trwającym jubileuszowym Roku Miłosierdzia.
2. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza Święta o godz. 18.00 Podczas wieczornej Eucharystii będzie można podjąć dzieło adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców.
3. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy 
w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcam nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.
4. W dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu.
5. Zapraszam na niedzielę 24 kwietnia na godz. 15.00 do kościoła młodzież z gimnazjum, młodzież ze szkół średnich oraz młodzież studiującą i pracującą do 35 roku życia.
6. W tym tygodniu na potrzeby parafii złożyli ofiarę: Kowalski Marcin 100zł, Kowalski Stanisław 100zł, Grabowicz Barbara 100zł. Dziękuję też wszystkim którzy złożyli ofiary na porządki na cmentarzu.
7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Jarosław Śledź z Płońska i Agnieszka Kwiatkowska z Rumoki zapowiedź druga.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
9. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragnę przekazać moje serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach

Czytaj dalej

III Niedziela Wielkiego Postu 2016

  1. Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada nam jednocześnie o Bogu cierpliwym, który pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia, by przynosiły jak najpiękniejsze owoce. Chcemy podejmować ten wysiłek, dlatego wszystkich parafian pragnę zachęcić do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które od dzisiaj rozpoczynamy. Witam wśród nas ks. Zbigniewa Kołodzieja Pallotyna z Ołtarzewa, który będzie prowadził rekolekcje w naszej parafii. Otwórzmy się na łaskę Bożą podczas tych rekolekcji i uczęszczajmy przez wszystkie dni.
  2. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwarte, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszam na Mszę św. w intencji powołanych do służby Bożej oraz. W piątek o godz. 16.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o 16.30 droga krzyżowa i Msza św. Spotkanie młodzieży do bierzmowania. W sobotę o 16.00 adoracja i różaniec.
  4. W następną niedzilę spotkanie do I Komunii i dzieci dostaną książeczki.
  5. W piątek 18 marca odbędzie się przez Sulerzyż droga krzyżowa.
  6. Jak co roku w niedzielę odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę.
  7. Dziękuję mieszkańcom wiosek Rumoka i Sulerzyż za pieniądzę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  8. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Piotr Kwiatkowski z Ciechanowa i Paula Bialik z Rydzewa zapowiedź trzecia, Michał Lewandowski z Rumoki i Agnieszka Woźniak z Glinojecka zapowiedź druga. Łukasz Stanczewski z Baraków Chotumskich i Anna Mońkowska z Baraków Chotumskich zapowiedź pierwsza.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
  10. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamm o modlitwie i życzliwości.

Czytaj dalej

004

XIII Niedziela Zwykła 2015

1. Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominam, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku.
2. Dziś o godz. 12.00 będziemy gościć w naszej parafii Chór Victoria z Ciechanowa pod przewodnictwem pana Dominika Molewskiego, chór istnieje już od 112lat i swoim śpiewem uświetnia rożne uroczystości. Chór który będzie miał oprawę Mszy św. o godz. 12 i koncert po Mszy. Zapraszam wszystkich.
3. Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Jutro ci z wiernych, którzy z pobożnością posługują się jakimś przedmiotem kultu religijnego, na przykład krzyżem lub różańcem, poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.00, w sobotę różaniec od godz. 17.00.
5. W każdą sobotę o godz. 20.30 będziemy gromadzili się na Apelu Jasnogórskim przygotowując się w ten sposób do przybycia Matki Bożej Jasnogórskiej w znaku Cudownego Obrazu Maryi do naszej parafii.
6. W sobotę będzie przechodzić pielgrzymka z Warszawy do Gietrzwałdu, która będzie nocować w Gumowię, proszę mieszkańców Gumowa i pomoc w przyjęciu pielgrzymów.
7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Paweł Tokarski z Rydzewa i Aneta Kubuj z Warszawy zapowiedź druga, Piotr Przeradzki z Bregina i Sylwia Wodzyńska z Rumoki zapowiedź druga, Kamil Chmieliński z Ościsłowa i Klaudia Petrykowska z Sulerzyża zapowiedź pierwsza.
8. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

Czytaj dalej

XI Niedziela Zwykła 2015

1. Dziś – jedenasta niedziela w ciągu roku, która w liturgii słowa przybliżyła nam tajemnice królestwa Bożego. Zostaliśmy do niego włączeni przez sakrament chrztu, a dzisiaj naszym zadaniem jest troska o rozwój tego królestwa w nas i wokół nas.
2. W następną sobotę 20 czerwca o godz. 15.00 w Pułtusku rozpocznie się uroczysta Eucharystia, w której przywitamy Cudowny Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej w Diecezji Płockiej, który będzie peregrynowała po naszej diecezji w naszej parafii będzie 14 października. O godz. 15.00 będą biły dzwony proszę o odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego.
3. W następną niedzielę o godz. 16.00 spotkanie Rad Parafialnych i Sołtysów. Spotkanie dotyczy przygotowania do peregrynacji Obrazu Jasnogórskiego w naszej parafii.
4. W tym tygodniu na potrzeby parafii zostały złożone ofiary anonimowe 550zł. Za ofiary Bóg zapłać.
5. W dniach 20-21 czerwca odbędą się warsztaty dla ojców w sali szkoleniowej na krytej pływalni. Warsztaty mają na celu rozwijanie umiejętności rodzicielskich oraz budowanie prawidłowych relacji w rodzinach. Promują wartości katolickie. Dzieci z rodzin zaangażowanych ojców mają lepszą samoocenę, oraz lepiej radzą sobie w szkole, a gdy dorosną – na rynku pracy. Informacje na plakacie a zapisy na stronie www.tato.net lub u organizatora lokalnego.
6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Arkadiusz Grądziel z Ujazdówka i Patrycja Żyznowska z Gumowa zapowiedź pierwsza, Sebastian Uznański z Rydzewa i Dorota Wyszczelska z Ciemniewa zapowiedź pierwsza.
7. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

Czytaj dalej

X Niedziela Zwykła 2015

1. Dziś – dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków. Przewiduje się, że jej poświęcenia dokona papież Franciszek, gdy przybędzie do naszego kraju na Światowe Dni Młodzieży. Dziś zbieramy ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności. Dziś też procesja eucharystyczna.
2. Dzisiaj o godz. 16.00 poświęcenie odnowionych figurek i pól w Budach Rumockich.
3. W czwartek, w ostatni dzień tak zwanej „oktawy” uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza Święta z procesją o godz. 18.00 Po Mszy Świętej wieczornej i następującej po niej procesji – błogosławieństwo wianków i dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem.
4. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem 21. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msza Święta o godz. 18.00. W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.
5. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Adam Stępiński z Gumowa i Marta Machcińska z Sulerzyża zapowiedź trzecia, Daniel Wardziński z Gąsocina i Karolina Suwińska z Rumoki zapowiedź trzecia.
7. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

Czytaj dalej