Archiwa tagu: XVII

037

XVII Niedziela Zwykła 2014

  1. W dzisiejszą, 17. niedzielę w ciągu roku, obchodzimy w naszej parafii odpust ku czci św. Anna patronki kościoła w Sulerzyżu. Kazania tego dnia będzie głosił i sumę odpustową odprawi ks. Maciej Szostak Kapelan Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. Zapraszam wszystkich na tę uroczystość. Tego dnia pamiętajmy szczególnie o naszych dziadkach i babciach, którzy często są tymi, którzy jako pierwsi wprowadzali nas w życie wiary, uczyli pierwszych modlitw, prowadzili do kościoła, opiekowali się nami. Niech nasza wdzięczność wyrazi się zarówno w modlitwie, jak i w serdecznej życzliwości i spotkaniu
  2. Za nami pierwsze tygodnie lata. Dla niektórych z nas jest to czas oderwania od codziennej pracy i możliwość odpoczynku. Starajmy się dobrze wykorzystywać ten czas również na serdeczne rozmowy i spotkania, szczególne z tymi osobami, z którymi na co dzień spędzamy niewiele czasu. Są też pracujący na roli, dla których ten czas jest czasem szczególnie wzmożonej pracy. Starajmy się ich wspierać przynajmniej naszą modlitwą, ale też wdzięcznością za ich trud i poświęcenie, dziękując zarazem Bogu za wszelkie dobrodziejstwa, zwłaszcza za obite plony ziemi. Nie zapominajmy, że wciąż są na świecie ludzie, którzy umierają z głodu. Robiąc zatem zakupy, czyńmy to tak, by potem nie marnować żywności, lecz by wykorzystać ją najlepiej, jak możemy, i by móc podzielić się z tymi, którzy jej nie mają.
  3. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca spowiedź i adoracja od godz. 17.00. W pierwszą sobotę od godz. 17.00 adoracja i różaniec.
  4. W następną niedzielę, 3 sierpnia, tradycyjnie będziemy gościli obiadem pielgrzymów z Warmii, którzy pielgrzymują na Jasną Górę, przyjmijmy ich serdecznie. Proszę o przygotowanie posiłków w Chotumiu na godz. 12.30 przez wioski Chotum, Baraki Chotumskie, Nowa Wieś, w Sulerzyżu na godz. 13.30 przez wioski Sulerzyż, Rydzewo, Wólkę Rydzewską, Rutki Borki i Bronisze, Kanigówek i Gumowo na plebanii, w Ościsłowie na godz. 14.00 przez wioski Ościsłowo, Budy Rumockie, Rumokę.
  5. Wieniec dożynkowy w tym roku na dożynki parafialne przygotują mieszkańcy Rutek Borek i Bronisz.
  6. Zachęcam do udziału w pieszej pielgrzymce do Częstochowy. Spotkanie tych, którzy będą pielgrzymować dzisiaj o godz. 18.00 w Ciechanowie w Farze.
  7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Kamil Studniak z Zalesia i Marzena Gromuł z Chotumia zapowiedź druga.
  8. W tym tygodniu na potrzeby parafii zostały złożone ofiary: Bronisława Lewandowska z Chotumia 100 i ofiara anonimowa 500zł. Za wszystkie ofiary na potrzeby parafii Bóg zapłać. Można składać ofiary na konto parafialne, które jest podane na stronie parafialnej.
  9. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

Czytaj dalej