Archiwa tagu: XIII niedziela zwykła

XIII Niedziela Zwykła 2017

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie 
z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym wydaje się, że są niegodni. Pan Bóg w każdym człowieku może dokonać nowego stworzenia. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wspólnota z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała.
2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca na sumie adoracja i procesja eucharystyczna.
Nie zapominajmy o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.
3. We wtorek nabożeństwo do św. Anny.
4. W środę nabożeństwo do św. Mikołaja.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 17.00, a wieczorna Msza Święta wynagradzająca z pierwszopiątkowym nabożeństwem o godz. 18.00
6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Łukasz Brzeziński z Ciemniewa i Iwona Fąderska z Rumoki zapowiedź druga.
7. Na położenie chodnika na cmentarzu wpłynęły ofiary anonimowa 50, Załuska Bożena 100zł, Ryblewscy 100zł Pawłowscy z Gumowa 200zł, Grudziński Mirosław 100zł, Muzińscy 100zł. Za ofiary Bóg zapłać.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
8. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia.

Czytaj dalej