Archiwa tagu: XII niedziela zwykła 2017

XII Niedziela Zwykła 2017

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.
2. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy.
3. W czwartek, 29 czerwca, obchodzimy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.
4. W sobotę adoracja i różaniec od godz. 17.00.
5. W następną na sumie adoracja i procesja proszę dziewczynki do sypania kwiatkami.
6. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do spowiedzi św. codziennie od godz. 17.30. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu
7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Łukasz Brzeziński z Ciemniewa i Iwona Fąderska z Rumoki zapowiedź pierwsza.
8. Na położenie chodnika na cmentarzu wpłynęły ofiary anonimowa 100zł.ł, Szarlak 100zł, Tomczak Alina 100zł, Bielski Stefan 200zł. Za ofiary Bóg zapłać.
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia.

Czytaj dalej