Archiwa tagu: x niedziela zwykła

X Niedziela Zwykła 2015

1. Dziś – dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków. Przewiduje się, że jej poświęcenia dokona papież Franciszek, gdy przybędzie do naszego kraju na Światowe Dni Młodzieży. Dziś zbieramy ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności. Dziś też procesja eucharystyczna.
2. Dzisiaj o godz. 16.00 poświęcenie odnowionych figurek i pól w Budach Rumockich.
3. W czwartek, w ostatni dzień tak zwanej „oktawy” uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza Święta z procesją o godz. 18.00 Po Mszy Świętej wieczornej i następującej po niej procesji – błogosławieństwo wianków i dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem.
4. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem 21. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msza Święta o godz. 18.00. W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.
5. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Adam Stępiński z Gumowa i Marta Machcińska z Sulerzyża zapowiedź trzecia, Daniel Wardziński z Gąsocina i Karolina Suwińska z Rumoki zapowiedź trzecia.
7. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

Czytaj dalej