Archiwa tagu: szkoła podstawowa

100-lecie szkoły 1

Msza Święta z okazji obchodów 100-lecia Szkoły Podstawowej im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Gumowie

Z okazji Jubileuszu 100-lecia Szkoły Podstawowej im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Gumowie w dniu 5 października 2014r. w naszym kościele odbyła się uroczysta Msza święta koncelebrowana przez ks. prob. Janusza Rumińskiego i ks. Mieczysława Białowąża – absolwenta tej szkoły. W oprawę liturgii Mszy świętej włączyli się nauczyciele, uczniowie i absolwenci szkoły. Zgromadzona na wspólnej Eucharystii społeczność szkoły dziękowała za dotychczasową opiekę w zdobywaniu wiedzy i kształtowaniu postaw oraz  modliła się o błogosławieństwo na kolejne lata nauki i pracy.
W procesji z darami uczniowie przynieśli m. in. najstarszą kronikę szkoły jako symbol pamięci o poprzednich pokoleniach, które tworzyły jej historię oraz książkę i zeszyty – symbol zdobywanej wiedzy i zobowiązanie do sumiennej i rzetelnej nauki.

W słowie skierowanym do wszystkich zgromadzonych ksiądz proboszcz podkreślił, że obchodzony jubileusz zobowiązuje kolejne pokolenia nauczycieli i uczniów do zachowania w pamięci historii i przekazywania wartości takich jak: wiedza, wiara, honor i patriotyzm, o których przypomina również patron, którego imię nosi szkoła w Gumowie.

Oprawę Mszy św. przygotowała katechetka p. Grażyna Kowalska.

Czytaj dalej