Archiwa tagu: św. Józef

IV Niedziela Wielkiego Postu 2015

  1. Dziś – czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą radości, od pierwszych słów antyfony mszalnej na wejście: „Raduj się, Jerozolimo”. Powodem tej radości wyrażonej we wspomnianych wyżej słowach, a także w różowym kolorze szat liturgicznych, grze na organach nie tylko dla podtrzymania śpiewu, jest zbawienie w Chrystusie. Uczyńmy wszystko aby z niego w pełni skorzystać.
  2. W czwartek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona i opiekuna Kościoła, patrona ojców, a także wielu z nas noszących jego imię od chrztu i bierzmowania. Msza Święta o godz. 17.00. Na Mszę Świętą serdecznie zapraszamy ojców naszej parafii a także wszystkich solenizantów i solenizantki.
  3. Ze względu na wyjazd na spowiedź, Msza św. w piątek o godz. 15.00, a droga krzyżowa o godz. 15.30.
  4. Za dwa tygodnie przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, a zarazem Światowy Dzień Młodzieży, obchodzony w stolicach diecezji pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego. Prosimy, aby zgłosiła się młodzież chętna na wyjazd do katedry. Zorganizujemy dla niej wyjazd w Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm i procesja z palmami na każdej Mszy św. Po Mszy o 8.45 – konkurs palm. Zachęcamy parafian, a zwłaszcza rodziny, do wykonania samodzielnie palm na konkurs.
  5. W piątek 27 marca o godz. 18.00 Msza św., a po niej odbędzie się droga krzyżowa w plenerze przez Sulerzyż. Tak jak w ubiegłym roku proszę poszczególne wioski, strażaków i harcerzy o prowadzenie rozważań i niesienie krzyża.
  6. W tym tygodniu ofiary na potrzeby parafii złożyli: Barbara Grabowicz 100zł, Tadeusz Bielski 100, Daniela Tarnowska 50. Za ofiary Bóg zapłać.
  7. Dziękuję za ofiary do Grobu Pana Jezusa mieszkańcom: Gumowa, KŻR z Gumowa, Wólki Rydzewskiej, Kanigówka, Rydzewa, Rumoki. Za ofiary Bóg zapłać.
  8. Są do nabycia baranki na stół wielkanocny – Wielkanocne Dzieło Caritas 2015. Cena jednego baranka 5 zł.
  9. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

Czytaj dalej