Archiwa tagu: niedziela misyjna

Niedziela Misyjna 3

Niedziela Misyjna 2014

„Z Ewangelią do narodów” to hasło obchodzonej w tym roku Niedzieli Misyjnej. Ma ono przypominać ochrzczonym o misji głoszenia Ewangelii rozpoczętej przez apostołów, do której  wszyscy jesteśmy powołani. W sposób szczególny wypełniają ją misjonarze, którzy  niestrudzenie głoszą Ewangelię na wszystkich kontynentach.

Pamiętają o tym również uczniowie z ogniska misyjnego ze Szkoły Podstawowej im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Gumowie, którzy w Niedzielę Misyjną przygotowali oprawę liturgii Mszy Świętej. Tego dnia wraz całym Kościołem modlili się za misjonarzy i misjonarki, szczególnie za pochodzącą z naszej parafii s. Teodorę pracującą w Kamerunie oraz  za swoich rówieśników z krajów misyjnych. W procesji z darami, przebrani za przedstawicieli różnych kontynentów,  przynieśli do ołtarza symboliczne dary, które wyrażały troskę i zaangażowanie w misyjne dzieło Kościoła.

Po zakończonej Eucharystii członkowie ogniska misyjnego sprzedawali kalendarze misyjne. Dochód uzyskany ze sprzedaży został przekazany na pomoc dziewięcioletniemu Ernestowi Lawi z Kongo, którego dzieci od pięciu lat wspierają w ramach programu „Adopcja Serca”.

Czytaj dalej