Archiwa tagu: na cmentarzu

IMG_2573

Wizytacja Biskupia J. E. Ks. Biskupa Piotra Libery 15.10.206

W dniu 15. października 2016 roku odbyła się w naszej parafii wizytacja kanoniczna Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Piotra Libery Biskupa Płockiego.

Ksiądz Biskup spotkał się z ks. Mieczysławem Białowążem, rodzicami zmarłego ks. Ireneusza Żurawskiego, pracownikami parafialnymi, spotkał się z dyrektorami szkół i paniami katechetkami, był u chorych w domu. Był w Chotumiu gdzie poświęcił odnowiony kościół i odmówił różaniec. Na cmentarzu przy grobach zmarłych księży modlił się Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz spotkał się, ze przedstawicielami wspólnot istniejących w parafii i wysłuchał sprawozdań. Ksiądz Biskup poświęcił nową plebanię.

Niech słowa, jakie przyszło nam usłyszeć w ciągu tej wizytacji od naszego Biskupa, stanowią dla każdego z nas zachętę na obecne i przyszłe lata do jeszcze większego zaangażowania się na rzecz naszej chrześcijańskiej wspólnoty.

Dziękuję wszystkim moim Parafianom za troskę o naszą wspólnotę parafialną, zaangażowanie w dzieła materialne i duchowe w parafii, za wspieranie mnie i dobre słowo. Za wszystko, co przez 10. lat wspólnej pracy udało się nam wykonać. Bóg zapłać.

Czytaj dalej