Archiwa tagu: misyjna

XXIX Niedziela Zwykła 2015

1. Dziś – dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Misyjny, będący świętem patronalnym Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Polsce. Obchody te mają na celu pobudzić nas do wspierania misji i misjonarzy modlitwą, cierpieniem ofiarowanym w tej intencji oraz środkami finansowymi. Naszą chlubą są misjonarze i wolontariusze misyjni pochodzący z naszej parafii. Biorąc udział w nabożeństwach różańcowych, módlmy się za misje oraz o nowe powołania do pracy na misjach.
2. Dziś swoją modlitwą obejmujemy również pracowników służby zdrowia z racji święta św. Łukasza, ewangelisty i lekarza, wyznaczonego w kalendarzu liturgicznym na dzień 18 października.
3. Za tydzień – uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła.
4. Za tydzień akcja „Napełnij dzban”. Młodzież będzie przedstawiała program o Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie i zbierała pieniądze po Msza św. na przyjazd młodzieży z Armenii, Gruzji, Wenezueli, Peru i Urugwaju.
5. Przyjmuję na wypominki za zmarłych z naszych rodzin, w których będziemy się modlić od 1 listopada przez cały rok.
6. W tym tygodniu na remont organów złożyli ofiarę: Wierzchowscy 100zł, Bitkowscy z Rumoki 200zł, Cieniawa 50zł, Sikorska 100zł, Zmudczyńscy 100zł, Tarnowska 100zł anonimowa 350zł. Za ofiary Bóg zapłać.
7. Proszę wpłacać na prenumeratę Rycerz Niepokalanej
8. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

Czytaj dalej