Archiwa tagu: konkur biblijny

20150303_101555

Konkurs Biblijny 2015

Tegorocznym tematem konkursu bliblijnego dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej była Ewangelia wg św. Łukasza. Natomiast gimnazjaliści przystępujący do konkursu wiedzy religijnej „Benedictus” dla uczniów gimnazjów diecezji płockiej musieli wykazać się znajomością Księgi Sędziów i Księgi Rut.
Etap parafialny obu tych konkursów odbył się 3 marca 2015r. w ZSO im. Żołnierzy AK w Ościsłowie. Odpowiedzialnym za przeprowadzenie tego etapu był ks. proboszcz Janusz Rumiński.
Do rywalizacji w etapie parafialnym przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Gumowie, Publicznego Gimnazjum w Gumowie oraz ZSO im. Żołnierzy AK w Ościsłowie.
Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na pytania testowe dotyczące ksiąg biblijnych będących tematem tegorocznych konkursów biblijnych. Wyniki tego etapu są następujące:
Szkoła podstawowa – Ewangelia wg św. Łukasza:
I miejsce – Angelika Perczyńska (SP Ościsłowo)
II miejsce – Emilia Grabowska (SP Gumowo)
III miejsce – Sylwia Radziejewicz (SP Ościsłowo).
Te trzy uczennice reprezentowały naszą parafię w dekanalnym etapie konkursu, który odbył się 4 marca w parafii św. Piotra w Ciechanowie. Mimo osiągniętych dobrych wyników naszym przedstawicielkom nie udało się zakwalifikować do finałowej dwójki, która weźmie udział w ostatnim – diecezjalnym etapie tego konkursu.
Gimnazjum – Bohaterowie biblijni w Księdze Sędziów i Księdze Rut:
I miejsce – Dawid Pokojski (Gimnazjum w Ościsłowie)
II miejsce – Ilona Rudnicka (Gimnazjum w Ościsłowie)
III miejsce – Monika Tarnowska (Gimnazjum w Gumowie).
Uczniowie ci, wzięli udział w etapie dekanalnym konkursu, który odbył się 4 marca w parafii MB Fatimskiej w Ciechanowie. Dwoje z nich: Dawid Pokojski i Ilona Rudnicka zakwalifikowali się do etapu diecezjalnego i będą reprezentować naszą parafię w finale konkursu, który odbędzie się 22 maja w Zawidzu Kościelnym.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej parafii.

Czytaj dalej