Archiwa tagu: kongres misyjny

Kongres Misyjny 15

Kongres Misyjny 2015

Grupa dzieci z naszej parafii należąca do ogniska misyjnego działającego w SP w Gumowie w dniu 13 czerwca 2015r. uczestniczyła w IV Krajowym Kongresie Misyjnym, który odbywał się w Warszawie.
Gościem honorowym spotkania był prefekt Kongregacji Ewangelizacji Narodów kard. Fernando Filoni, który dokonał otwarcia Kongresu i przekazał pozdrowienia od Ojca Świętego Franciszka. Gość z Watykanu otrzymał od dzieci, należących do ognisk Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci „Hojną dłoń” – symbol zaangażowania w ewangelizację świata, na podstawie modlitwy pięciu palców papieża Franciszka oraz „Różę” znak zapewnienia o modlitwie w intencji Papieża i Kościoła.
Następnie uroczystej Mszy św. kongresowej przewodniczył J.E. bp Rafał Markowski – biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej. Podziękował on dzieciom za misyjny zapał, prosząc jednocześnie o modlitwę za ich rówieśników z różnych części świata. W krużgankach Torwaru, gdzie odbywała się Stacja Kongresowa Dzieci uczestnicy Kongresu spotykali się z misjonarzami, wolontariuszami i animatorami, którzy prowadzili warsztaty,  konkursy i zabawy. Różne wspólnoty i zgromadzenia zakonne przygotowały dla dzieci wiele ciekawych niespodzianek i atrakcji np. Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża przygotowały „salon mody indyjskiej”, w którym uczyły niełatwej sztuki zakładania sari, a na stanowisku  karmelitów bosych można było zagrać na afrykańskich bębnach i spróbować afrykańskiego sposobu noszenia przedmiotów na głowie. Podczas Kongresu dzieci mogły spotkać się przez most audiowizualny ze swoimi rówieśnikami w Afryce, Azji, Oceanii i Ameryce Południowej i wymienić się wzajemnie pozdrowieniami.
Urozmaiceniem spotkania kongresowego był koncert Zespołu „Dzieci z Brodą”. Kongres zakończył się odmówieniem dziesiątki misyjnego różańca w intencji pokoju i solidarności pomiędzy ludźmi na całym świecie i wypuszczeniem balonów w kolorach pięciu kontynentów z przesłaniem, aby Ewangelia dotarła do każdego zakątka świata.

Czytaj dalej