VI Niedziela Wielkanocy 2017

1. Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.
2. We wtorek, 24 maja, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele wydarzeń, kiedy doświadczyliśmy Jej wyraźnej opieki. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach.
3. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.
4. W związku z powstaniem szkół katolickich w Płocku w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek.
5. W najbliższych tygodniach rozpocznie się zakładanie kostki na cmentarzu, proszę o wsparcie tych prac przez składanie ofiar.
6. Na potrzeby parafii wpłynęły ofiary od: Urbanowskich z Chotumia 100zł, Różańskiej Sabiny z Sulerzyża 100zł. Za ofiary Bóg zapłać.
7. Dziękuję p. Edwardowi Żmijewskiemu z Wólki Rydzewskiej za ścięcie trawy na cmentarzu.
8. Proszę mieszkańców Gumowa o kwiaty do kościoła.
9. W tym roku ołtarze na Boże Ciało przygotują mieszkańcy: I ołtarz Rumoka Wieś, II ołtarz Rumoka Kolonia, III ołtarz Rutki Borki, IV Rutki Bronisze.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
11. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia.


INTENCJE MSZALNE: 22 – 28 V 2017 r.
Poniedziałek
godz. 18.00 + Stanisława w r. ś i Henrykę Bielskich.
godz. 18.30 + Jadwigę, Kazimierza, Zbigniewa Nawrockich.
Wtorek
godz. 18.00 + Iwonę Kurpiewską Wojsław – imieninowa.
godz. 18.30 + Dariusza Szustowskiego ucz. pog.
Środa
godz. 18.00 + Rafała Grzywińskiego ucz. pog.
godz. 18.30 + Łukasza Kaźmierczaka ucz. pog.
Czwartek
godz. 18.00 + Zdzisława, Jadwigę, Jana, Mariannę, Dariusza, Stanisława Cieślak, Sławomira, Zofię, Antoniego Grudzińskich, Czesława, Stanisławę Przychodnych, dusze w czyśćcu cierpiące.
godz. 18.30 + Danielę i Romana Cichmińskich.
Piątek
godz. 18.00 + Kazimierza Grzywińskiego, rodziców Grzywińskich i Kowalskich.
godz. 18.30 + Mariannę Biegalską ucz. Pog
Sobota
godz. 18.00 + Kazimierza, Apolonię i Henryka Częścik.
godz. 18.30 + Władysławę i Tadeusza Bielskich.
Niedziela
godz. 9.00 + Jadwigę, Władysławę, Pawła Zmysłowskich, Janinę i Jakuba Teśman.
godz. 10.30 + Pelagię, Wacława, Zenona Tadrzak.
godz. 12.00 W intencji Parafian.

Dodaj komentarz