III Niedziela Wielkanocy 2016

• Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus wielokrotnie ukazywał się swoim uczniom i przyjaciołom, spotykał się z nimi i dawał im dowody, że żyje. Dziś o jednym z takich spotkań opowiada nam Ewangelia. Od 8 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcam do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego.
• W tym tygodniu 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu.
• Zapraszam na niedzielę 24 kwietnia na godz. 15.00 do kościoła młodzież z gimnazjum, młodzież ze szkół średnich oraz młodzież studiującą i pracującą do 35 roku życia.
• Związek małżeński zamierzają zawrzeć Jarosław Śledź z Płońska i Agnieszka Kwiatkowska z Rumoki zapowiedź trzecia. Grzegorz Kołakowski ze Stryjewa Wielkiego i Ewelina Stępińska z Rydzewa zapowiedź pierwsza.
• W ostatnim tygodniu odbył się Wojewódzki Konkurs dla Gimnazjum pt. „Jan Paweł II – wychowawca młodzieży”. Laureatem tego konkusru została Monika Tarnowska z Publicznego Gimnazjum z Gumowa. Gratulujemy tak dużej wiedzy o św. Janie Pawle II.
• Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
• Solenizantów i jubilatów zapewniam o życzliwości i modlitwie. Zmarłych parafian polecam Bożemu miłosierdziu

INTENCJE MSZALNE: 11 – 17 IV 2016 r.
Poniedziałek godz. 18.00
+ Jana i Aurelię Mochol.
Wtorek godz. 18.00
+ Barbarę Kamińską ucz. pog.
Środa godz. 18.00
+ Halinę Maliszewską ucz. pog.
Czwartek godz. 18.00
+ Tadeusza Tuwalskiego, Zofię i Stanisława Brulińskich.
Piątek
godz. 18.00 + Rodziców Zofię i Stanisława Brulińskich, braci Romana, Kazimierza, Wacława i siostrę Urszulę
godz. 18.30 + Leszka Niepytalskiego w 2 r. ś.
Sobota
godz. 18.00 + Wacława Zielińskiego w 5 r. ś
godz. 18.30 O błogo. Boże dla Zofii i Zbigniewa Lewockich w 40 r. ślubu
Niedziela
godz. 9.00 + Józefa i Józefę Stępkowskich, Krystynę i Wincentego, szwagra Adam i wnuczka Adasia
godz. 10.30 + Krystynę i Tadeusza Sarnowskich
godz. 12.00 W int. Parafian.

Dodaj komentarz