V Niedziela Wielkiego Postu 2016

  1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Od jutra podczas liturgii Mszy Świętej będziemy modlić się prefacją o Męce Pańskiej, a ponadto zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.
  2. Dziś przypada 3. rocznica wyboru papieża Franciszka. Chyba wszyscy dobrze pamiętamy moment sprzed trzech lat, z wieczoru 13 marca 2013 roku, kiedy nowo wybrany biskup Rzymu, Franciszek, zwrócił się z prośbą o modlitwę w swojej intencji. Kiedy pochylił głowę, na placu Świętego Piotra zapadła cisza, podczas której wszyscy modliliśmy się za papieża. Ojciec Święty nie przestaje prosić o to modlitewne wsparcie. Uczyńmy zatem zadość tej prośbie i powierzajmy opiece Matki Najświętszej posługiwanie Chrystusowego namiestnika: Pod Twoją obronę…, Matko Kościoła, módl się za nami.
  3. Dzisiaj po Mszach świętych zbieramy do puszek ofiary na ŚDM w Krakowie.
  4. W piątek 18 marca o godz. 18.00 Msza św., a po niej odbędzie się przez Sulerzyż droga krzyżowa. Proszę mieszkańców Sulerzyża o przygotowanie stacji drogi krzyżowej, proszę o uczestnictwo strażaków, harcerzy, proszę też o odebranie rozważań drogi krzyżowej przez przdstawicieli poszczególnych wiosek.
  5. W najbliższą sobotę przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła powszechnego. Szczególnie módlmy się tego dnia za wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, by ich patron, Święty Józef, wypraszał im moc Bożego błogosławieństwa.
  6. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Msza św. o 8.45. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Zorganizujemy również w tym czasie konkurs tak na największą i najpiękniejszą palmę.
  7. Dziękuję mieszkańcom wiosek Ościsłowo kol. za szkołą, Chotum, Modła, Modełka, Rydzewo za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  8. W tym tygodniu na potrzeby parafii wpłyneła ofiara anonimowa 50zł. Za ofiarę Bóg zapłać.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
  10. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniam o modlitwie i życzliwości.

INTENCJE MSZALNE: 14 – 20 III 2016 r.

Poniedziałek godz. 17.00

+ Jadwigę Koprowską ucz. pog.

Wtorek godz. 17.00

+ Zofię Dąbrowską ucz. pog.

Środa

godz. 17.00 + Rodziców Jadwigę i Stanisława Machcińskich.

godz. 17.30 + Janinę i Henryka Matuszewskich i rodzinę Cieślaków.

Czwartek godz. 17.00

+ Eugeniusza, Jana, Tadeusza i Grzegorza Przybyszewskich.

Piątek godz. 18.00

+ Mariannę i Czesława, Wacławę i Zbigniewa Bukowskich.

Sobota godz. 17.00

godz. 17.00 + Józefę i Antoniego Mochol.

godz. 17.30 + Józefa Kucińskiego.

Niedziela

godz. 8.45 + Stanisława, Sławomira i rodziców Fader i Mirosława Sikorskiego.

godz. 10.30 + Stefana Potyrałę.

godz. 12.00 W int. Parafian.

Dodaj komentarz