XXV Niedziela Zwykła 2015

  1. Dziś – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku, a zarazem trzecia niedziela września, w którą Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dziś mamy dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich: TV Trwam, Radia Maryja i naszego radia diecezjalnego, a także z programów religijnych w innych mediach. Mamy też sposobność do zastanowienia się nad zagrożeniami, jakie mogą nieść ze sobą mass media, nad dokonywanymi przez nas wyborami programów i przygotowaniem młodego pokolenia do odpowiedzialnego korzystania ze środków przekazu. Dzisiejsza niedziela przypomina nam również obowiązek modlitwy za pracowników środków przekazu i finansowego wspierania mediów katolickich. Po Msza św. będziemy zbierali ofiary do puszek na nasze radio diecezjalne.
  2. Jutro – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zachęcamy do modlitwy o nowe powołania do służby Bożej i o błogosławieństwo niebios dla dzieła nowej ewangelizacji.
  3. W każdą sobotę o godz. 20.30 zapraszam na Apelu Jasnogórskim.
  4. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej przybędzie do nas 14 października z Niedzborza, a odejdzie 15 października do Lekowa. Będzie przejeżdżał przez Chotum. Proszę mieszkańców Chotumia, Baraków Chotumskich o udekorowanie całej drogi przejazdu naszej parafii. Proszę o dekorację też drogi z Chotumia do Sulerzyża o włączenie się mieszkańców Nowej Wsi, Rydzewa, Wólki Rydzewskiej, Rutek. Proszę też pozostałych mieszkańców wiosek przez które nie przejeżdza obraz o włączenie się w dekorację. Proszę mieszkańców Sulerzyża o dekorację wioski. Materiały dekoracyjne do domów można kupić w zakrystii.
  5. W tym tygodniu na remont organów złożyli ofiarę: KŻR z Rydzewa 100zł, Pacuszka 100zł, Jolanta Grzywińska 100zł, Kruszewscy 50zł , Łukasiak 200zł Długoszewska Marianna 50zł, Petrykowscy 50zł, Czajkowscy 70, Kownaccy 100, Anonimowe 700zł. Za ofiary Bóg zapłać.
  6. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny, Małego Gościa Niedzielnego i Kalendarza Rolników.

INTENCJE MSZALNE: 21 – 27 IX 2015 r.

Poniedziałek   

godz. 18.00 + Leszka Kwiatkowskiego ucz. pog.

godz. 18.30 + Mariannę Umięcką greg.

Wtorek   

godz. 18.00 + Mariannę, Jana, Zdzisława, Jadwigę, Dariusza, Stanisława Cieślak, Janinę i Franciszka Zbyszyńskich, Rodzinę Pawłowskich i dusze w czyśćcu cierpiące .

Środa  

godz. 18.00 + Kazimierza Pawłowskiego ucz. pog.

Czwartek 

godz. 18.00 + Kazimierza Stępińskiego i Szczepana Malinowskiego.

Piątek

godz. 18.00 + Jana Niszczotę ucz. pog.

Sobota  

godz. 16.00 O błogo Boże, zdrowie dla Antoniego i Krystynę Krzyżanowskich w 60 r. ślubu.

godz. 18.00 + .

godz. 18.30 + Romana Niszczotę w 20 r. ś

Niedziela

godz. 9.00 + Ireneusza Bończak w 13 r. ś, rodziców Bończak, Ozdarskich i Alinę Szewską.

godz. 10.30  + Irenę Marczewską w 1 r. ś

godz. 12.00  W int. Parafii

Dodaj komentarz