XIX Niedziela Zwykła 2015

  1. Dziś – dziewiętnasta niedziela w ciągu roku, która w opowiadaniu o podpłomyku Eliasza i w słowach Chrystusa o Chlebie żywym, zachęca nas do częstej Komunii Świętej, bowiem ona daje siłę do dobrego życia wszystkim, którzy przyjmują ją godnie. Dotyczy to zarówno osób pracujących, jak i odpoczywających po pracy, a także tych, którzy nie mogą skorzystać z zasłużonego odpoczynku.
  2. W sobotę – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 95. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego, wprowadzone dla upamiętnienia wspomnianej wcześniej bitwy, a także dożynki, czyli dziękczynienie za zbiory oraz błogosławieństwo kwiatów ziół i zbóż. W naszej parafii odpust w Chotumiu na który zapraszam wszystkich. Msza Święta w Sulerzyżu o godz. 9.00. Obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół i zbóż, odbędzie się przed rozesłaniem na każdej Mszy. Dziękczynienie za zbiory będzie miało miejsce podczas Mszy Świętej odpustowej celebrowanej o godz. 12.00. Wieniec dożynkowy oraz dary ofiarne przygotowują mieszkańcy Sulerzyża.
  3. W następną niedzielę o godz. 16.00 spotkanie zespołu przygotowującego nawiedzenie Obrazu Częstochowskiego.
  4. W każdą sobotę o godz. 20.30 gromadzimy się na Apelu Jasnogórskim przygotowując się w ten sposób do przybycia Matki Bożej Jasnogórskiej w znaku Cudownego Obrazu Maryi do naszej parafii.
  5. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy dla poszkodowanych z Gumowa 1700zł. Za wsparcie dziękuję.
  6. W tym tygodniu została złożona ofiara na potrzeby parafii: Pacuszka z Bud Rumockich 100zł. Za ofiarę Bóg zapłać.
  7. Dziękuję mieszkańcom Rydzewa za kwiaty do kościoła w Sulerzyżu. Proszę o kwiaty mieszkańców Wólki Rydzewskiej.
  8. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE: 10 – 16 VIII 2015 r.

Poniedziałek godz. 18.00 

+ Michała, Zofię i Tadeusza Nawrockich.

Wtorek godz. 18.00 

+ Honoratę i Romana Daszczyńskich.

Środa

godz. 18.00 + Ryszardę Mikołajczak.

godz. 18.30 + Eugeniusza Staniszewskiego ucz. pog.

Czwartek godz. 18.30

+ Ryszarda Łukasiaka ucz. pog

Piątek

godz. 18.00 + Karola Pacuszkę – urodzinowa, Kazimierę i Feliksa Pacuszkę.

godz. 18.30 + Karola i Dionizję Włodkowskich.

Sobota  

godz. 9.00 + Halina i Zygmunt Purzyccy, dziadków Miączyńskich.

godz. 10.30 + Franciszka, Ireneusza i Jadwigę Przybyłowskich.

godz. 12.00 W int Parafian.

Niedziela

godz. 9.00 + Mariannę i Albina Chojnowskich, Irenę, Tadeusza i Andrzeja Kurnal.

godz. 10.30  + Karolinę Tomczykowską ucz. pog

godz. 12.00  W int. Parafii

Dodaj komentarz