XIV Niedziela Zwykła 2014

  1. Przeżywamy dziś 14. niedzielę w ciągu roku, która zarazem jest pierwszą niedzielą lipca. Liturgia tej niedzieli zachęca nas, abyśmy wszystkie nasze troski złożyli na Pana, ucząc się od Niego, jak mamy postępować, by podobać się Ojcu naszemu, który jest w niebie. Niech te słowa będą dla nas zachętą, abyśmy nie zniechęcali się w chwilach trudności, niezrozumienia czy niepewności, lecz ufnie udawali się po pomoc do naszego Mistrza i Pana.
  2. Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się już wakacje, wielu z nas również w tym miesiącu będzie się udawało na zasłużony odpoczynek. Postarajmy się dobrze wykorzystywać ten czas, przeznaczając go również na nasz rozwój duchowy. Udajmy się na pielgrzymkę, przeznaczmy czas na lekturę dobrej literatury religijnej. Każdy może znaleźć dla siebie coś, co pozwoli mu nie tylko odpocząć od codzienności, lecz także zbliżyć się do Boga. Nie zapominajmy również o poświęceniu czasu naszym najbliższym, z którymi, być może w codziennym zabieganiu, jedynie się mijamy, nie znajdując czasu na wspólny spacer czy rozmowę. Niech rozpoczynające się lato i czas odpoczynku sprzyja naszej aktywności nie tylko fizycznej, lecz także duchowej.
  3. W dzisiejszą niedzielę przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafia.
  4. Przez naszą parafię przejdą pątnicy różańcowej Pieszej Pielgrzymki z Milanówka do Gietrzwałdu. 7 lipca o godz. 9.00 – będą sprawować Mszę świętą w naszym kościele. Do udziału w modlitwie a nawet pielgrzymowania do Gietrzwałdu serdecznie zapraszam. Dołączyć się do pielgrzymki zawsze można a wszelkie szczegóły o pielgrzymce uzyskamy dzwoniąc pod nr telefonu: 22 724 83 10 lub 536 601 190.
  5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Piotr Sarnowski z Unikowa i Magdalena Wojciechowska z Gumowa zapowiedź druga.
  6. Dziękuję za ofiary anonimowe na potrzeby parafii w wysokości 300zł.
  7. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny, jest do odebrania Rycerz Niepokalanej.

INTENCJE MSZALNE: 7 – 13 VII 2014 r.

Poniedziałek
godz. 18.00 + Urszulę Sienkiewicz, Romana i Kazimierza Brulińskich.
Wtorek
godz. 18.00 + Wiesława Nawrockiego w 6 r. ś i teściów Helenę i Czesława Nawrockich.
Środa
godz. 18.00 + Zygmunta i Anielę Susek i synową Fransuas Susek
Czwartek
godz. 18.00 + Jana, Mariannę, Zdzisława, Jadwigę, Dariusza, Stanisława Cieślak, Kazimierza Grzelak, rodzinę Piwowarków, Chodaczów i dusze w czyśćcu cierpiące.
godz. 18.30 + Tadeusza Rogowskiego
Piątek
godz. 18.00 + Pelagię i Jana Olczak, Halinę i Stanisława Jaworskich, Wojciecha i Stanisława Olczak, Balbinę, Zdzisława i Wiesława Urbankiewicz.
Sobota
godz. 18.00 + Stanisława Mochol w 29 r. ś.
Niedziela
godz. 9.00 + Apolonię i Bronisława Lewandowskich, rodziców Helenę i Bronisława Biegalskich.
godz. 10.30 + Mariannę i Romana Żbikowskich.
godz. 12.00 W int Parafian.

Dodaj komentarz