Archiwa tagu: Zmartwychwstanie Pańskie 2017

IMG_4219

Zmartwychwstanie Pańskie 2017

Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Zbawiciela i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca pełnego miłosierdzia. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość
2. Dziś Msze Święte jeszcze o godz. 10.30 i 12.00. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Będziemy je sprawować jak w niedzielę. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy.
3. W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia.
4. W następną niedzielę spotkanie Rady Gospodarczej o godz. 16.00.
5. Dziękuję mieszkańcom Sulerzyża za dekorację kościoła na Święta Wielkanocne, służbie liturgicznej, ministrantom, asyście procesyjnej, strażakom, harcerzom za udział w liturgii Triduum Paschalnego.
6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Michał Kownacki z Chotumia i Aleksandra Lipińska z Zalesia zapowiedź druga.
7. Na potrzeby parafii wpłynęła ofiara anonimowa 100zł. Za ofiarę Bóg zapłać.
8. Parafia organizuję pielgrzymkę do Częstochowy Jako dziękczynienie za nawiedzenie Ikony Pani Jasnogórskiej w naszej parafii i w rodzinach. Termin 6 maja, koszt 105 zł w cenie autokar, parking, przewodnik po sanktuarium, bilety wstępu, obiad, ubezpieczenie.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
11. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia.

Czytaj dalej