Archiwa tagu: XXVIII niedziela zwykła

XXVIII Niedziela Zwykła 2017

1. Dzisiaj liczenie wszystkich uczęszczających do kościoła i przyjmujących komunię.
Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. 2. 2. Codziennie w naszym kościele o godz. 16.30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.
3. Jutro, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze
4. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmijmy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.
5. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na misje.
6. Na położenie chodnika na cmentarzu złożyli ofiarę: Tomporowski Tadeusz 200zł, Żmijewski Henryk 100zł, Białorucka Wanda 100zł, anonimowa 300zł. Za ofiary Bóg zapłać.
7. Przyjmuję na wypominki za na szych zmarłych na następny rok.
8. Proszę wpłacać na prenumeratę Rycerza Niepokalanej.
9. Są do nabycia kalendarze rolników cena 25 zł.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
11. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia.

Czytaj dalej

XXVIII Niedziela Zwykła 2016

 1. Pan Jezus oczekuje od nas wiary, bo tylko wtedy może dokonywać wielkich dzieł. Musimy zapytać samych siebie: czy dostrzegamy to Boże działanie w nas i czy jesteśmy Bogu wdzięczni za otrzymywane łaski? Można powiedzieć, że tego uczymy się przez całe życie. O Bożą pomoc 
w procesie kształtowania w sobie wiary, ufności i wdzięczności pomodlimy się na różańcu.
 2. Dzisiaj, już po raz 16., obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Przedstawiciele naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.
 3. Dzisiaj o godz. 9.00 spotkanie dzieci klas IV i V.
 4. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mówił, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 16.30.
 5. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego i na wieczornej Eucharystii o godz. 17.00
 6. W piątek od godz. 16.00 spowiedź młodzieży do bierzmowania i świadków, a o 17.30 próba.
 7. W sobotę 15 października w naszej parafii odbędzie się wizytacja biskupią. Ks. Bp Piotr Libera będzie przez cały dzień w naszej parafii. Na godz. 12.00 zapraszam do Chotumia na wspólny różaniec z biskupem i poświęcenie odnowionego kościoła, na godz. 15.00 na cmentarz na wspólną Koronkę do Miłosierdzia, na 15.45 do kościoła na sprawozdanie z działalności wspólnot istniejących w parafii, na 17.00 na Mszę się ingresową z bierzmowaniem o błogosławieństwo dla całej parafii.
 8. W następną niedzielę odbędzie się liczenie wiernych i przystępujących do Komunii.
  Na potrzeby parafii wpłynęła ofiara anonimowa 100zł, za ofiarę Bóg zapłać.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragnę wypraszać dar życia wiecznego

Czytaj dalej