Archiwa tagu: XXVII niedziela zwykła 2017

XXVII Niedziela Zwykła 2017

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 16.30. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam!
2. Dzisiaj spotkanie dzieci klas IV.
3. Dzisiaj przeżywamy Dnień Papieski. Ten dzień na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Polecam życzliwości parafian zbiórkę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąc lecia”.
4. W piątek, 13 października o godz. 20.00 ostatnie nabożeństwo fatimskie prowadzą mieszkańcy Gumowa i Ościsłowa. Zapraszam wszystkich parafian.
5. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.
6. W sobotę, 14 października Parafialna pielgrzymka do Gietrzwałdu. Wyjazd z Sulerzyża o 6.30.
7. Na położenie chodnika na cmentarzu złożyli ofiarę: Kwiatkowska Barbara 100zł, Milewski Sylwester 100zł. Za ofiarę Bóg zapłać.
8. Przyjmuję na wypominki za na szych zmarłych na następny rok.
9. Proszę wpłacać na prenumeratę Rycerza Niepokalanej.
10. Są do nabycia kalendarze rolników cena 25 zł.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
12. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia.

Czytaj dalej