Archiwa tagu: XXIX niedziela zwykła

XXIX Niedziela Zwykła 2016

 1. Pan Jezus w Ewangelii przypomina o tym, że powinniśmy wytrwale się modlić; że nasza modlitwa winna być ufna, żarliwa, pokorna, szczera, cierpliwa i wytrwała. Wierność modlitwie różańcowej − przesuwaniu paciorków i powtarzaniu tych samych zdań może nam dopomóc, by nasza modlitwa charakteryzowała się wymienionymi przymiotnikami, bo „modlitwa różańcowa – jak przed laty powiadał Prymas Polski kard. August Hlond – jest modlitwą potężną” i że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”.
 2. Dzisiaj powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka.
 3. Dzisiaj jest liczenie wiernych i przystępujących do Komunii św. Proszę wychodzić z kościoła tak by można wszystkich policzyć.
 4. W sobotę, 22 października Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność. Szczególnie będziemy modlić się za ś. Teodorę. Po Mszach będziemy zbierać ofiary na misje.
 6. W przyszłą niedzielę mieszkańcy Bud Rumockich przejmują obraz Matki Bożej.
 7. Proszę wpłacać na prenumeratę Rycerza Niepokalanej.
 8. Przyjmuję na wypominki za naszych zmarłych na następny rok, a także na Msze święte.
 9. W ubiegłym tygodniu w Chotumiu została odnowiona podłoga, a w ostatnim tygodniu zostało odnowione tabernakulum i zostały zrobione nowe meble do zakrystii.
 10. Na potrzeby parafii wpłynęła ofiara anonimowa 100zł, za ofiarę Bóg zapłać.
 11. Dziękuję państwu Wilczkom z Modełki za odnowienie tabernakulum w Chotumiu
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia.

Czytaj dalej