Archiwa tagu: XXIII

041

XXIII Niedziala Zwykła 2014

  1. Dziś przeżywamy 23. niedzielę w ciągu roku. Liturgia tego dnia przypomina nam o praktyce braterskiego upomnienia, które jednak ma wypływać z miłości do drugiego człowieka. Warto, byśmy się zastanowili, kiedy ostatni raz, w duchu dobrze rozumianej miłości bliźniego, podjęliśmy się zwrócenia uwagi drugiej osobie. Pomyślmy też o tym, jak my sami reagujemy na zwrócenie nam uwagi. Niech to wezwanie stanie się również okazją do podejmowania w naszych rodzinach dialogu, który będzie prowadził do rozwiązywania trudnych problemów i lepszego wzajemnego rozumienia się.
  2. Dziś liturgiczne rozpoczęcie nowego roku szkolnego i poświęcenie tornistrów. Wszystkim dzieciom i młodzieży oraz ich wychowawcom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły życzę dobrego błogosławionego roku szkolnego.
  3. Za nami pierwszy tydzień zajęć szkolnych. Starajmy się zwracać uwagę na to, czym zajmują się nasze dzieci, już od początku roku poświęcając im czas, razem z nimi odkrywając to, o czym się uczą. Nie wystarczy wysyłać dzieci na coraz to nowe zajęcia dodatkowe, one potrzebują przede wszystkim naszego zainteresowania i przykładu, zwłaszcza w tym, co dotyczy rzetelności w wypełnianiu powierzonych nam zadań.
  4. W najbliższy poniedziałek, 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”, gdyż dopiero po tym święcie obsiewano pola, mieszając ziarno przeznaczone do siewu z tym wyłuskanym z kłosów poświęconych w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia. Msza o godz. 18.00 i poświęcenie ziarna siewnego.
  5. W przyszłą niedzielę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy, że krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei.
  6. Zapraszam dzieci klas VI i młodzież z gimnazjum w sobotę na godz. 17.00 na pierwsze spotkanie Ruchu Światło Życie. Mam nadzieję, że ta wspólnota rozwinie się w naszej parafii.
  7. W następną niedzielę s. Teodora będzie składać świadectwo z pracy i zbierać ofiary na misje.
  8. Dziękuję parafiankom z Ościsłowa za narzuty na ambonkę.
  9. Proszę o wpłacanie na prenumeratę Rycerza Niepokalanej.
  10. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny.

Czytaj dalej