Archiwa tagu: XIV niedziela zwykła 2017

XIV Niedziela Zwykła 2017

1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
2. We wtorek, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy.
3. W czwartek, 13 lipca, o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie, proszę mieszkańców Ościsłowa Kolonii i Rumoki o niesienie figury i rozważania różańca. Zapraszam wszystkich na to nabożeństwo.
4. Przyszła niedziela, 16 lipca, przykrywa liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel przypomina nam o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.
5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Sławomir Brzoza z Gumowa i Anna Tomczak z Kanigówka zapowiedź pierwsza.
6. Na położenie chodnika na cmentarzu wpłynęły ofiary: Butryn 50zł, Szerszyńscy 100zł, Kucharski Zdzisław 100zł, Stępkowski Bogusław 100zł, Głowaccy 100zł , Budy Rumockie 850zł. Za ofiary Bóg zapłać.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
8. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia.

Czytaj dalej